bugün

en zoru, zorunda kalmaktır. güzel bi söz var; kalmak isterken gitmek, gitmek isterken kalmak zorunda olmak en zorudur.
Arafta kalana.
kalana zordur. giden yeni yerler görür, tanır. kalan ise unutmak adına saçma şeyler yapar.
Valla gitmek mi zor yoksa kalmak mı ? Kesinlikle sabah uyanmak.
kalana.
Her iki tarafında kankasına zordur.
iki muhabbet kuşumdan birinin kacmasıyla tüm Gün düşündüğüm soru. Arkada kalan daha rahat bı hayata sahip olan ama sürekli terkedilme acısı cekicek olan sarı kuşuma mı ya da onu terkeden evini yurdunu bırakıp özgürlük için kaçıp giden yeşil kuşuma mı hangisine daha zor? Yeşil kuşum sen gittikten sonra eşin yemekten kesildi, bak artık omuzuma bile gelmiyor. Değdi mi ha değdi mi? medeni bı şekilde ayrılmak istiyorum demen yeterliydi, kaçmak ne hangi devirde yaşıyoruz? işte beraber oldukları mutlu günlerden bı fotoğraf;

görsel

Bir de sonrasında boynu bükük kalan minnak kalbi kırılmış terkedilmenin acısını tüylerine kadar hisseden hüzünlü kuşumun fotoğratı;

görsel
Kalan'a dır yanıtı daha gerçekcidir 8 senedir sadece bir kadına aşığım.
Kalana daha zor bence.
Gidenler neysede kalana o gidişten önce her şey mükemmel görünür.

Demişler Doğru da demişler.
Bence kimde hata varsa onda demek istiyorum. Misal kim suçlu ve kim masum o belirler gidişatı. Ben masumsam zor benim için bir şey ifade etmez.
gitmeye mecbur bırakılana zor.
Kalana zor giden zaten başka limanlara yola açılmıştır. Ama kalan artık boş bir limandan başka bir şeye yaramaz yarayamaz çünkü gönlünün kapıları kapanmıştır artık.
Kalana tabi ki. Giden istediği için gitmiyor mu? Kimse mecburiyetten demesin. Yok öyle bir dünya.
kimin gidip kimin kaldığına göre cevabı değişen bir soru.