bugün

emre aydın şarkılarının temalarından birisidir.
(bkz: tam dört yıl olmuş dün)*
giden gitmiştir ilişki bitmiştir. kalan sağlar bizimdir. sevgilin yoksa hepsi senindir. seç beğen yenisine sağlık:) yas tutmaya gerek yok hayat çok kısa.
hala hayatta ve sağlıklı olduğu için şükretmek yerine arkasından yas tutuyorsa zaten onu gerçekten sevmiyordur. kabul etsin, bencil insandır.

onu sevmedi diye emre aydın'la ortak yanlarını keşfetmek çok demode artık.

demet akalın falan dinlesin. geçer.
oratada gerçek bir ilişki varsa son derece normal olandır. ilişki bitmiş, terk edilmişsiniz, az biraz yas tutun bir zahmet.****
Bir şeyler paylastınız tabi ki üzüleceksin. Üzülmesen sahiden sevmiyordun zaten. Ama ruh sağlığı icin uzun tutmamak lazım. 3-4 milyar karşı cins varken, birine mi kaldım ben diye düşününce öz güven yavas yavas geri geliyor, sonra sana yeni yollar göründü bana yeni aşklar modunda gezebiliyorsun.
doğrudur. yasın evreleri yaşanmadan unutmak olmaz.
giden her sevgilini ardından,
hep biz olduk el sallayan,
haykırsak duyarlar mı sesimizi,
hangi sevdadan galip çıktık ki.

(bkz: nevizade geceleri)
gidenin arkasından yas tutmak kendini hiçe saymaktır.
kendini adam yerine dahi koymamaktır. öyleyse giden boşuna gitmemiştir haklıdır. asla senden vazgeçen için keşke deme ki giden neyi kaybettiğini anlasın o anlamassa sen anla.
yas tutmanın kimseye yararı yoktur. hayatına kaldığı yerden devam etmelidir insan. hiçbir şey olmamış gibi diyeceğim ama illa ki üzüntü olur. ama bunu abartıp yasa çevirmeye,karalar bağlamaya gerek yoktur. giden sevgili acilen unutulup gelen sevgili ile yaşanacak güzel şeyler düşünülmelidir.