geçmişinde yaşadığı ilişkiyi unutamayan birine aşık olmaktır. çok sikko bi durumdur. sabır gerektirir.
sadece masumiyet ve aptallıktır. sen ne yaparsan yap o seni sevmez, sen dağları aşsan bile... sabır denilesice bir durumdur, hırstan arınmış olunmalıdır.
başta insanlara çok zor gelen ancak sabır gösterilirse tutkulu bir aşkın yaşanma olasılığını içinde barındıran bir olgu.
ön yargıyla yaklaşılmaması gereken kişi. neden? diye soracak olursanız. aslında herşey sizin elinizde. bir zamanlar bende böyle birisine aşık olmuştum. tabi ilk zamanlar bilmiyordum ve sonradan öğendim. zamanla beni tanımaya başlayınca unuttu o kişiyi ve bana sıkı sıkı bağlandı. beraber bir çok şey paylaştık. yeri geldik ayrıldık, yeri geldik yağmurun altında el ele bile yürüdük en basitinden. ama bir süre sonra farklılaşmaya başlayınca yavaş yavaş arada ki bağ kopmaya başladı. daha sonra ayrıldık. ve aradan bir kaç hafta geçtikten sonra yeni bir sevgilisi olduğu kulağıma geldi. hiç birşey yapmadım. sadece bekledim. biliyordum bana döneceğini sadece beklemekle yetindim ve sonunda başardım. bir gün mesaj geldi; mesaj aklımda kaldığı kadarıyla şöyleydi:

bu yazıyı yazıp yazmamak arasında çok kararsız kaldım. yüzüm yok sana yazmaya karşı ama dayanamayacak durumdayım. en azından senin sesini son bir kez duymak için son gücümü topladım ve yazmaya karar verdim. biliyorum bana kızgınsın belki de beni görmek bile istemiyorsun ama lütfen sonuna kadar oku. ben seni tanıdığım gün diğer erkeklerden farkın yoktu ama seni tanıyınca seni o masumiyetini görünce, beni eğlendirmek için yaptığın onca şaklabanlığı kısacası seni kimse de bulamadım. lanet olsun bana ki senin kıymetini bilemedim ve seni üzdüm bunun farkındayım yine biliyorum ki ne yaparsam yapayım beni affetmeyeceksin. ama olsun ben yine her gece kafamı yastığa koyduğumda seni düşüneceğim. fazla uzatıp canını sıkmak istemiyorum sadece seni çok özledim diyeceklerim bunlar.

işte o kişi bana bunları yazmıştı. ben ise sadece hafif bir tebessümle mesajı okuyup sildim ve hayatıma devam ettim.

şimdi o kişinin geçmişte unutamadığı kişiyim ve bundan mutluyum. eğer mesajına cevap atsaydım biliyordum ki ileride üzülecektim.
yaşadım. boktan bir durumdur. yeri gelir bir eski bir şarkıya değişir sizi. tavsiye etmiyoruz ailecek.