bugün

düğün öncesi aktivitelerde hep yanındadır, heyecanını paylaşır, düğünde pistten inmez. yorulur ama mutludur.
gelinin her bir sıkıntısını, kaprisini sanki kocası olacakmışcasına çeken arkadaştır.
yazıktır.
güzelse eğer, damadın yakın arkadaşları tarafından kıskaca alınır bu arkadaşlar.
nedime'de denilmektedir.
tek amacının topuklu ayakkabı altına yazılan isminin silinmesini beklemek olduğundan şüphe duyulabilecek kişidir.
hem mutludur hem de hemen gözleri dolar. damadın yakışıklı, hali vakti yerinde arkadaşlarıyla evlilik hakkında konuşmalar yapmas gerekir. düğün telaşı ile kaybolan, eksilen, yıpranan herşeyin sorumlusudur aynı zamanda.
damadı sevmiyorsa eğer damada çok çektirecek arkadaştır.
en az düğün sahipleri kadar yorulur kız erkek fark etmeden . Erkekse araba süslemesi, damat traşı, para zarfları gibi , kızsa kuafördü, resimdi saçma sapan işlerde pire gibi koşturan günlük kurbanlardır.
Şuan metrobüsteyim ve bir gelinin daha yakın arkadaşı olarak görevimi yerine getirmeye gidiyorum bu görevler sırasında asla ama asla bir gelin adayı olmayı hayal etmiyör ettirilmiyör etmek için çaba sarfettirici sözlerle ihya edilmiyörüm kırgınım hüzünlüyüm.

Yakın tarih de evlilik müessesine bir kaç adım kala terkedilmiş duyguları üzerinde adeta Filler ile tepişilmiş gururlu bir Kadın olarak evlenen arkadaşlarımı gözyaşlarımla kınıyorum

Not: Damadın evlılığe sıcak bakan yakın arkadaşlarından biriyle tanıştırılırsam unutabilirim.
Dedikodu kazanının ateşini harlama görevini icra eder.