bugün

Sinirlerimi tepeme çıkaran ptt memuru. Sık sık aliexpress adlı siteden alışveriş yapıyorum. Ürünler türkiyeye china post ile gelip ptt kargo ile teslim ediliyor.
Bu eleman başta kargomun geldiğini bildirmek için whatsapp'tan yazdı bana. (lükse bakar mısınız) Neyse dedim, kızım bilirdisi sakin ol. şu saatlerde adrese teslim edebilirsiniz evde oluruz diye cevap verdim. Kargo ile manasız abartılı bir şekilde alakadar oldu. Sonunda kargom geldi, kargomun geldiğini artık bilgilendirmesine gerek olmadığını söyledim, bir dahaki kargoyu kendi elleriyle bana teslim etmek istediğini(!) söyledi. Hasbinallaaaaah! Ne münasebet diye payladıktan sonra cevap bile vermedim.

Bu abimiz inatla her gece 2 gibi arıyor. Açmıyorum. Hiç muhattap bile olmak istemedim başta ama iyice darladı.
Bende az önce açtım ağzımı yumdum gözümü. Ulan devletin kurumu diye numaramızı yazıyoruz kargo bilgilerine, gecenin 2 sinde arayıp sapıklık yapmak nedir, babanın oğlu muyum askerlik arkadaşın mıyım ben senin? Sen kim köpeksin? Ağzımı açmayayım dedim dedim tepemize çıktın ayıp değil mi? diye verdim ayarı yolladım.