bugün

gece tek başına iken yaşanan herkese kısmet olmayacak olaylardır. iyisi de vardır. kötüsü de.

2-3 saat önce iyisine şahit oldum. gündüz vakti asla sesini duyamayacağım bir trenin kornası ve kalkış gürültüsünü çok rahat duydum. istasyona yakın bir ev hayalim depreşti.
depresif bir döneminizde sizin isminizi çağıran bir ses duymak, aslında duyduğunuz sanmak.
gece yaşanan ilginç olaylardır.

az önce yaşadığım olaydır.

para çekmek için evden çıktım. dondurucu soğukta aracıma bindim ve yol almaya başladım.
o kadar soğuktu ki kaslarım istemsizce kasılıyordu. kasılmaktan boynuma ağrılar girmeye başlamıştı.
arabada dış sıcaklık 8,5 dereceyi gösteriyordu ama eksi derecede soğuk vardı sanki. kaloriferi sonuna kadar açtım. sıcak ayaklarımdan başlayarak etkisini yavaş yavaş gösterdi.

bankamatiklerin önüne yanaştım. bir kadın oturuyordu güzel bir kadın. 172 boylarında siyah saçlı, beyaz tenli, bebek gibi masum bakan bir yüzü, karanlıktan tam seçemediğim koyu renkli gözleri , üzerinde siyah bir pantolonu vardı. adamın biri de para çekiyordu, başka da kimse yoktu. dışarıdaki soğuğu fazladan hissetmemek için sıranın bana gelmesini arabada bekledim. bir yandan sigaramı içiyor bir yandan da izliyordum. adam işini bitirdi ve gitti. kadın oturmaya devam ediyordu. bu süre zarfında birkaç kez göz göze geldik kadınla.

oldukça güzeldi. hatta çok güzel bir kadındı.

gözlerim kadının parmaklarını aradı ve o lanet alyansı gördüm. anlık da olsa hüzün yaşadım.

arabadan indim ve para çekmek üzere bankamatiğe yaklaştım. işlemlerimi yapmaya başladım. o sırada kadın ayağa kalktı. bir kaç sn. bekledikten sonra yürümeye başladı. paramı çektim ve cüzdanıma yerleştirdim. döndüğümde kadın baya bir yol almıştı. yalnız başına yürüyordu. arabaya bindim. dikiz aynasından kadının siluetini hala görebiliyordum.
birden mide bulantısı başladı. yaklaşık 300 metre yol almıştım ki kusacağımı fark ettim. arabayı kenara çektim...

ilginç olan o kadının bu saatte o ıssız yerde neden beklediği, neden yalnız olduğu, kim olduğu ve neden bu kadar çok ilgimi çektiğidir.
Gece Mutfağa su içmeye giderken yan oda da uyuduğunu gördüğünüz kardeşinizin dönüşte yerinde göremeyip bir an duraksamak. Neyse sıkıntı yok serinlemek için balkona çıkmış.
parasomnialardır. Parasomni rahatsızlıkları arasında uyurgezerlik ve seksomanya* benzeri konfüzyonel uyanma halleri yer almaktadır. Literatür anlamı ile, gece yaşanan ilginç olaylar bunlardır.
(bkz: entry-nick uyumu). kafa bir milyon olma olasılığı %100.
Çok ilginçmiş gerçekten.