bugün

Karşindaki insani afallatan bir seydir.

Istanbul un pendik ilcesinde sikca karsilastim.

Ve kendi kendime cidden bu hakaretteki insan miyim diye dusundum. Hayret! ciddi ama kizgin sekilde degil, alayli bi sekilde soylemekler tarif edemem. Birine sevgi cumlesi olarak gerizekali dediginde ses tonundan anlarsin. O tonu cok guzel ayarliyolar.. kekoluktan idmanlilar belliki.

Misal ben baskasiyla tartisirken "ya sus gerizekali" demisti biri, ben "benle boyle konusamazsin" klasik savunmayi yapmistim. Ve ayni şu ses tonuyla (gozlerime inanamiyorum ses tonu) gerizekalisin demisti. Sanki hazina bulmus ak. Kendime donup sordum ulan acaba gerizekali miyim bu cocuk uzayli bulmus gibi sevinerek soyluyo dedim.

Edit: deminde karşilastim. Ben biriyle tartisma icine girmis ama kifur kullanmiyordum. Tartisma icine girdigim insan beni dinlemiyor ve boş yapiyormuşum edasiyla her cumlemi tamam istedigin gibi olsun (sikimde degilsin he) edasiyla umursamiyordu. aslinda boş yapan oydu. Ve madem surekli alttan alacak kadar kibar bir anda bana e siktor git amk diyip engelledi. Yani anlatmak istedigim biran cok kobarken biranda kufur edip dengesiz tutumlu bu insanlar.. bu da kufrun etsini arttirirken,soyleyen kisi gayet kibar olsugundan sanki ben sucluymusum gibi bi duruma dusuyorum. Ben kufretmem bana kafa sisiririm. Bana benim gibi davransinlar canimi yesinler. Ben bu tur bi davranisin karsi tarfta tahribat yaratacagina dusunmuyorum. Ama kufur direk sahsa yapilir. Ve ayip bi sey arkadaslar. Siktor git demek yerine bi git dersin. Hani kibarsin ya..