bugün

herkesin hakeme laf attığı pozisyon. pozisyon penaltı. vücuda sonra ele çarpan topun penaltı olmaması için elin vücuda bitişik olması gerekir. alanzinho kolunu fazlasıyla açmıştır.
Bu neyin tartışmasıdır arkadaş adam eliyle topa smaç vurmuş resmen ceza sahası içinde. Artı Necati'nin boğazlandığı pozisyonda penaltıdır. Nice artılara bir ekte Alanzinho'nun golle sonuçlanan olayı faulmudur, tekrar tekrar izledim sizde izleyin. Adam dönerken dengesini yitirmiş vücut temasından sonra vee galatasarayın faul atışları tekrarlanırken burada direk kullanan Colman'a hiç bişey denmemiştir. Ağlaması gereken galatasaray taraftarıyken hala dim dik duruyoruz. Hakem yeterince yardımcı olmadı diye mi bu ağlayanların sesi. Not: Cüneyt Çakır'ı severim bence kararları kasıtlı değil uygulamarda hata yapmış olabilir.
Ayaktan seken topun penaltı olmaması komiktir, bu mantığa göre ayaktan sektirelim elleri açalım oh ne ala.
Sabri'bib içeri açtığı orta zaten aşırtma bir toptur, ayağa değmese de ele değme ihtimali %70 dir, üstelik cea sahasının arkasına doğru açılan bir toptur bu alanda 3 Galatasaraylı futbolcu da beklemektedir. Tribünden izledim, bu pozisyondan ziyade Volkan Şen'in bundan önceki bir pozisyonu var, ondada iki el havada ellere geliyor top, maçın özetinde yer almadığı için göremiyoruz elbette o poziyonuda merak ediyorum doğrusu
calinmasa da olur calinsa da penaltisi. top ele carpip yon degistiriyor ama ele gelmeden once ayaga carpiyor. ts li futbolcunun bunu engellemesi mumkun degil yani esas durusta topa kayabilecek bir delikanli tanimiyorum ben. isteyerek ya da istmeyerek topa elle mudehale var... ama buna yuzde yuz penalti diye bas bas bagiran denyolar ebue nin elle oynama pozisyonu icin ne diyorlar merak ediyorum. o kasti degil adamin devam etti fala derler saniim... objektif bakmak gerek.. gs nin pozisyonu daha penalti gibi duruyor ama trabzonlu da cikip ikisi de kasti yapmadi bizim penaltimiz yendi dese hakkidir...
50 bin kişinin açık bir şekilde elle oynamayı gördüğü bir pozisyonda , o el istemsiz şekilde pozisyon gereği bile kalkmış olsa bu penaltıyı vermemek yürek isterdi.
yalnız cüneyt çakır bu maçı uefa adına yönetiyor olsaydı. kesin kırmızı kart olurdu maçta.
Pozisyon tartışmasız penaltıdır. Kendi vücudundan sekmeler duruma göre değişkenlik gösterir. Burda konu topun nerden nasıl geldiği değil elin pozisyonudur. El kesinlikle normal pozisyonunda değildir. Bilerek top daha rakipdeyken voleybolcu misali blok yapmak amacıyla el kaldırılıp topa kayılmıştır. O top nerden sekerse seksin veya sekmeden direk gelsin, o havada bekleyen ele çarpığı an (evet ele çarpmıştır ama çarpması sağlanmıştır) pozisyon penaltıdır. MHK nın kesin talimatı var bu konuda. Frikiklerdeki barajlarda da benzer pozisyonlar çok olur. Zaten seminerlerde de çok benzer pozisyonlar gösterilmişti...
kurallarda yazıyor vucuttan seken top ele çarparsa penaltı değildir; bitti demek, ben bu işten anlamıyorum demektir. hakemlik bir yorum işidir. bazı pozisyonların yorumu olur bazılarının ise olmaz. bu pozisyonda top ayaktan sekiyor sonra ele temas var derseniz, önümüzdeki hafta serkan balcı'nın yaptığı sert orta caza sahası içinde bomboş pozisyonda bekleyen burak yılmaz'ın ayağından sekip, top seker sekmez sağ kolunu hafifçe öne uzatan burak koluyla topu kaleye sokarsa, buna da gol demeniz gerekir. bu nedenle, at gözlüğü takmış gibi kitap yazıyor, seken topa penaltı olmaz demek, futbolda yoruma yer yoktur demektir. hocanın kararı tartışmaya açık olmakla birlikte, giray'ın necati'yi boynundan çekip indirdiği pozisyonda ise hoca yine yoruma açık bir karar vermiştir. yine de güreş kuralları kitabına bakmak lazım, elense ve boyunduruk ile ilgili bir güncelleme olmuş mu diye.
mehmet batdal'ın pozisyonu gibi bir şey değildir.
Penaltının tarifine ornek olacak kadar net penaltidir. Osuruk alex in kendini her yere attıgında aldığı faullerden daha gercek bir penaltidir.
eboue'nin elle oynadığını iddia edenlerin tartışmaya açık dediği pozisyon. eboue'nin iki elide vücuduna yapışık. ama iki pozisyonun aynı olduğunu iddia eden ileri zekalı geriler.
Net ve tartışmasız penaltı.
(bkz: felipe melo ya gösterilmeyen kırmızı kart)

(bkz: şerefli şampiyonluk)
http://www.ligtv.com.tr/haber/merk-ne-dedi-11

(bkz: markus merk)