bugün

Bazen çok kızıyorum nasıl bir ülkede yaşıyoruz diye..Bu ülkede yaşayan insanın tuttuğu takımın maçı izleme hakkını bile parayla satıyorlar.Lig maçları için digitürk şampiyonlar ligi maçları için de d smart almak gerekiyor yani eğer tuttuğunuz takımın maçlarını izlemek istiyorsanız evde televizyonunuz altında 2 tane recevir olacak ve aylık 100 liradan fazla ödeme yapacaksınız..yazıklar olsun böyle sisteme...Ben dsmart yada digitürke sitem etmiyorum bizi bu hale getiren 3 kuruş daha fazla para kazanacaz diye bu yayıncı şirketleriyle anlaşma yapan takımlara kızıyorum.Neyse bu kadar sitem yeter şimdi size 20 şubat 2013 günü Galatasaray Schalke 2.tur ilk maçının yayınlandığı yurt dışındaki tv kanallarının frekanslarını vermek istiyorum böylece bu digitürk ve dsmart hegomanyasını biraz olsun delmiş olacaz.Yurt dışında 3 kanal veriyor maçları..Ben dilinin türkçe olması sebebiyle kardeş ülke azerbaycan devlet televizyondan izlemenizi tavsiye ederim.her babayiğidin harcı değldir. aşağıdaki bilgiler de uludağ sözlük ahalisine kıyağım olsun..

--spoiler--
Kana l: AZ TV
Uydu:Türksat 3A
Frekans:10964
Polarizasyon:H – Yatay
Kapsama:Dogu
SR:12800

Kanal: ZDF (Şifresiz)
Yayın dili: Almanca
Uydu ve TP bilgileri:
13 E (Doğu) Hotbird: 11054 H 27500 5/6
19.2 E (Doğu) Astra (1L); 10964 H (Analog)
19.2 E (Doğu) Astra (1H); 11954 H 27500 (3/4)

1 TV GEORGIA
Uydu: Türksat 3A
Frekans:12602
Polarizasyon: V – Dikey
Kapsama: Batı
SR:2960
FEC:5/6
--spoiler--
adama manuel olarak tp listesi girdirecek olay.