bugün

Bir Hayırlı sabahlar mesajı.

Her daim zihnini kuşatmış omurgasız fikirlerin ve hayellerin peşinde koşup duran, koşarken de heba olan tiplere selam olsun..
o yıkık benim galiba. sana da günaydın. hemen yıkık olayımı anlatayım.
geçen hafta salı evden çıkarken yanıma kalem almayı unutmuştum. öğleden sonrası için kalem lazımdı ve okulda pek sohbetim olmayan bir çocuktan ödünç kalem aldım. konuştuğumuzda perşembe günü görüşecektik ve kalemi iade edecektim. ama görüşemedik. telefon numarasını bilmiyorum. kalem hala bende. gel gelelim bugün vizeler başladı. benim sınavım yok ama belki onun vardır kalemini geri vereyim çocuğun artık diye düşünürken sabahın 8 inde kim kalkıp gidecek sikerim kalemini bulur birinden dedim kendimce. sonra aklıma geldi ki bu çocuk mervenin yakın arkadaşlarından bir tanesiydi. hemen planı yaptım. okula erkenden gidecektim. geçen yıl sabah 8 deki derse en erken gelenlerden biri merve oluyordu hep. bu kız yine erken gelecek ve bizim çocuk ortalıkta görünmeyeceğinden merveye gidip mehmetin kalemi bende kaldı ama kendisine ulaşamıyorum sende numarası varsa verir misin veya kalemi sana versem ulaştırır mısın diye ayaküstü kısacıkta olsa muhatap olacaktım. işim bitince de kütüphaneye geçip yarınki sınava çalışacaktım çünkü evde motive olup çalışamıyorum. sınavın başlamasından yarım saat önce okuldaydım. sınıfa baktım. ikiside yoktu. yarım saat kapıda dikildim. gelen giden olmadı. çocuk zaten o dersi almıyormuş. kızı da göremedim. dışarıda bir sigara boğdum ve yıkık hayallerimle kütüphanedeyim. saat 10 da başka bir sınav var. orda yine deneyeceğim şansımı. editlerim.
Edit: tekrar gittim. Mehmet ön sıralardaydı hemen selamlaşıp kalemini verdim. Kanka ben kalem bulduydum sadece kalem için mi geldin deyince evet deyip adamlık kastım. Sonra sınıfa bi göz gezdirdim. Merve en arkanın bir önündeydi. Önünde ve arkasında iki tane barzo arkadaşım vardı. Onlara selam vermek umrumda değildi ama o sırada merveye de selam verip hal hatır soracaktım. Evet. Yaklaştım. Öndeki barzoyu selamladım. Merveyle göz göze geldik tam merhaba diyeceğim arkadaki öküz lan sen bu dersi alamadın ne diye geldin dedi ve iki barzo kahkahayı bastılar. O öküzler anırırken kız kafayı eğdi ve arkadaki gel tuvalette bi sigara içek diye iteklemeye başladı. Bir hayal kırıklığı daha yaşayıp tuvalette yaşlı gözlerle bir sigara yaktım. Yine kütüphanedeyim. Hep böyle oluyor aq.
size diyo olum cevap versenize adama.