bugün

futbolcu arkadaşların transfer olacağı takıma resmi imzayı attıkları ve ( eğer möhim bi transfer ise ) basına tanıtıldıkları toplantı var'i bişeydir.

futbolcu imzayı attıktan ve gelen soruları cevapladıktan sonra, sıra formayı giyip, basına poz vermeye gelir. işte tam bu noktada futbolcunun foto model özellikleri ortaya çıkar.

akla gelen ilk poz türü sağ elinin baş parmağıyla okey yapmaktır. hani 'ben bu formayı giydim, anamı sikseler bırakmam' tarzı gülümserler. veya 'amerika'yı da ben keşfettim daşşağım' tarzı haşin bir bakış atarlar.

akla ikinci poz verme çeşidi ise formayı öpmektir. daha doğrusu takımın amblemini öperler. bı sırada da verilen mesaj çok açıktır aslında. 'ayşe teyzenin elinde gibi yıkanmış, tertemiz bir forma. yirim la ben onu!'
bir de topu alıp yapılan show vardır ki burda da futbolcu topu ayağına alıp sektirir, artisitk hareketler filan yapar..
hep merak etmişimdir ya Bülent Korkmaz Galatasaraydan başka bi takıma transfer olsaydı ne olacaktı?
formasının arkasındaki ismini parmaklarıyla gösterme suretiyle götünü dönüp verdiği pozlar da bu pozlardandır. bir de eğer yabancıysa bazen bundan böyle oynayacağı ülkenin bayrağını neyin öper gönülleri fethetme amaçlı.
(bkz: klup bayrağini öpen sahtekar futbolcu bakısı)
(bkz: yere kapaklanıp başkana tapma)
yan durup gözler fotoğraf için bakarken,transfer olduğu takımın bayrağı dudaklarında öpülmektedir.