bugün

zaman zaman kafamı karıştıran sorunsal.

cidden anlamıyorum. mesela ben sağlıklı olmak için spor yapmaya kalksam fitness salonuna yazılsam üzerine para vereceğim. adam sporunu yapıyor üstüne milyonları alıyor. öyle bir endüstri ki yetenekli olan az ama yeteneksiz olsan bile bir şekilde kapağı atınca deli gibi para alıyorsun. deli gibi örnek var.

ben aslında çoğu şeyi anlayamıyorum bu dünyada. mesela fenerbahçe geçtiğimiz günlerde van persie'yi getirdi istanbul'a. fenerbahçeli ol ya da olma, ki değilim, iyi transfer tamam. fakat bir adamı gidip havaalanında niye karşılarsın işte bunu anlamıyorum. bu kadar mı işsizsin? babası anası köyden geliyorum oğlum eşyam çok gel al dese mırın kırın edecek adamlar böyle bir aktivite için saatlerce bekliyorlar.

ya ben bu dünyaya ait değilim ya da dünya çok boş.
dünyanın dört bir yanından aptal sürüsünün futbol hastası olmasından. maç için adam öldüren varken, takımıma destek oluyorum diye dandik bir tişörte 100 tl verenler varken pek sorunsal gibi durmayan sorunsaldır.
Ultraviyole (bkz: ağlattın kardeş)
O saydığın mesleklerin hepsi sonradan eğitimle, futbol ise doğuştan yetenekle kazanıldığındandır.
Çünkü fenerbahçe van persie'ye beş değil de iki milyon yuro verseydi iki buçuk milyon yuro verip galatasaray alırdı.
Para sahipleri rekabeti sever, rekabetin maddi ve insani vecheden bir çok getirisi vardır. Senin fenerli,bennim galatasaraylı olmam bir ekonomik olaydır ve aramızda ekonomik bir rekabet oluşturur;Ben senin 11 numarayla gözüne drogbayı sokmaya çalıştım, sen benim gözüme şimdi van persie formasını sokuyorsun mesela. bu mevzuuda 11 numaraların onların formalarını rekabet unsuru olarak kullanan bizlerden dahaaaaaaaaaaaa fazla para kazanması normaldir.
futbol bos is zaten, nerden bulastim amk illetine, birakamiyorum.