bugün

dünyanın en fakir ülkeleri bile bir yerden kaynak bulup takımını sokarken bizim ülkemizin formula 1'de takımının bulunmaması durumudur.

iyi bir sponsor ve projeyle gayet cuzi bir miktara satın alınabilecek takımlar varken bizim elimiz kolumuz baglı sadece bu sporu seyretmemiz hayret vericidir. hani en azından bir pilot olsun desemde oda bu şartlarda zor gözüküyor . koskoca süpersport şampiyonuna bile nerdeyse iddaa yardım ediyor. halbuki bu spordan saglanacak gelirler dudak uçuklatıcı düzeydedir. elin malezyasının takımı varken bizim formula 1 takımlarımızda lastik getir götürü yapan bir adamımız dahi yok .
formula 2'ye takım sokamamışların yersiz kaygı ve endişelerinin dışa vurumudur.

f1 türkiye'de yapıldığında millet tribüne gelmeye erinirken, f1'in bizler için manası golften ya da tenisten bir adım öteye gidebilemez. son tenis turnuvasında meşale yakan, tenisçi kızın bacaklarına laf atan, löy löy diye slogan atan yurdum insanı için bu işler biraz şey kaçıyor.

(bkz: şeyini şey ettiğimin şeyi)
(bkz: efes anadol formula team)
bu imkan ve şeraitte şaşırılmaması gereken durumdur, iş sokmaya gelince üstümüze yoktur ama işte bu konu başka.

yani, sokayım formülasına sana bir şey olmasın hacı.

ayrıca diyelim ki soktuk, neler olurdu acaba diye şöyle bir düşündüm de...

(bkz: nonstop pit stop)