bugün

teolojik açıklamaları savundukları için boş beleş teolojik metinlerle fizik konuştuklarını sanırlar. türkçe konuşmak için türkçe düşünmek gerekir. fizik, madde ve enerji arasındaki etkileşimin dilidir. fiziğin dilini zihninde düşünemeyen fizikte konuşamaz. ve bu anında fizik bilen biri tarafından belli olur. fizik dış dünyaya ait bir gerçektir. kendine has, matematik ve geometri vb. ni de kullandığı bir dili vardır. dili bu işte. teistlerin savunduğu şeyleri herhangi bir fizik programı ile simüle etseler, tüm saçmalıklar göz önüne seriliyor. deneylerle çürütülüyor zaten gerçi ama. zaten fiziğin yazılarak öğretildiği, tarih gibi ezberlendiği, anlamadan konuların geçildiği bir ülkeden ne hayır gelir ki... suç yine eğitim sistemini batıranların.
not: kendi kendimi geliştirdim. gerçekleri öğrenmek için, ve gerçek bana hiçbir şey sağlamaz. sadece bilirim, ötesini katmaz bana. diğer ülkelerde adam akıllı öğretiliyor her şey. bizde en iyi lise ya da üniversite sonrasında çoğu insan sınavlara çalıştığı konuları tamamen unutur. eğer ki çalıştığı iş alanına hitap etmiyorsa. bunun dışındaki her şey size kalmıştır. dilerseniz kendinizi farklı alanlarda geliştirirsiniz. size bağlı. ve bunun için yüksek bir zekaya gerek yok. biraz merak ve aldığınız bilginin hakkını vermek için elinizi cebinize atmak zorundasınız. yanılmıyorsam standart iq 100 olması gerek, pekala 100 iq üstü olan herkes bunu yapabilir. bireysel bir mesele olmuş bu ülkede eğitim, hangi alanda iseniz kendi kendinizi geliştirmek zorundasınız. bu mu adam akıllı ülke. eğitim adına hiçbir şey yok. en azından günümüzde. cart curt sistemi değiştiriyorlar. tutmuyor abi, şimdikilerin meselesi değil sadece çünkü.