bugün

vallahi dostlarım neden ıskalanıyor böylesine insani bir ihtiyaç hiç anlamış değilim. filmlerin %99 unda bu durum böyle. hayır, göt görmeye falan meraklı değilim, mümkünse gündelik hayatta sıçmasın hiçbirimiz fakat gerçekçi olmuyor lan böyle. herif 500 saat araba yolculuğu yapıyor, yada ne biliyim kavgaya gidiyorlar 100 kişi. ulan boku bıraktım, 100 kişiden kimsenin mi çişi gelmez be arkadaş. sen izlerken, 10 dakikalık film arasında bile işemeye giderken, o herifin orada saatlerce kavga etmesi, intikam alması, iz sürmesi, dünyayı kurtarması nafile vallahi. yoksa bunlarda evden çıkarken ''ulan işeyeyim oralarda tutamam sonra'' diye ufak hesaplar mı yapıyor. hayır tamam görmeyelim o bölümleri ama biriside çıkıp erkek gibi ''beyler ben çişe gidiyorum'' desin lan. ne kahramanlar gördüm wc ye gitmeden dünya kurtaran. helal olsun.
hataya düşen kişinin tespitidir.

(bkz: aşk geliyorum demez)
milletin bokunda boncuk aramak istemediğimiz için, gereksiz ayrıntı olacağından kişilerin kamera karşısında sıçmaması gayet normaldir. böyle gereksiz detaylar koyulmayarak iyi edilmiştir.
iyiki de yok...eyes wide shut filminde nicole kidman'ın çiş yaptığı bir sahne vardı... öyle zarif bir kadını o sahnede görünce nasıl da tuhaf olmuştum. aman koymasınlar öyle sahneler.

ancak birçok dizide, özellikle sitcomlarda- tuvalet sırası beklemeler, kendini zorla tutmalar, eciş bücüş kıvranmalarla dolu bir sürü sahne vardır. illaki iş üzerinde görmeye gerek yok kişiyi. yazarın niyeti anlaşılmamıştır.
özellikle aşk-ı memnu (bkz: firdevs yöreoğlu)
(bkz: geniş aile)
yalandır efenim, pantolonla sıçanlar bile mevcut.

buradan
"buyur sen git sıç sette herkez görsün." diyerek durdurulması gereken yazar.
(bkz: kızma be kanka şaka).
(bkz: kadri nin götürdüğü yere git)
git te gör bak neler oluyor*
kurtlar vadisinde her bölüm polat alemdar yaklaşık bir buçuk saat kadar sıçmaktadır. hatta sıçmakla kalmayıp sıvamaya bile başlamıştır.