bugün

filistinlilerin bazı cahil türkleri kandırmasıdır.

evet, bizim din, bayrak, tarih gibi milli ve manevi duygularımızla oynarlar sürekli.
daha önce örneklerini işlemiştik.
(bkz: türk bayrağıyla provokasyon yapan filistinli)

bu seferki farklı.
farklı bir algı operasyonuyla karşınızdayız.

şu ekran görüntüsüne bakın;
görsel

bakmak isteyen olursa tweetin linki de şu;
https://twitter.com/Kerim...status/894164800523186176

bu saf arkadaşımız filistin ve türk bayraklarını yan yana koymuş, filistinlinin evinde bir osmanlı dönemi silahı bulunduğundan bahsetmiş.
yani filistin=osmanlı.

bu şekilde kandırmışlar arkadaşımızı.

arkadaşın paylaştığı görsel (bulunan silah) şu;
görsel

burada paylaşılan silah: lee enfield mk3.
bu silah ingiliz silahıdır.

osmanlı ordusu envanterinde hiç olmamıştır.
osmanlı ordusu envanterinde olmayan bu silah, filistinlide ne arıyor peki?

evet sıkı durun, bu silahlar arap isyanı sırasında hain, şerefsiz araplara dağıtılan ve osmanlı askerlerinin katili olan silahlardır.

aşağıda arap lawrence filminde ellerinde lee enfield silahlar olan arapları görebilirsiniz;
görsel

yine aşağıda arap isyanı sırasında çekilmiş bir fotoğraf. hain arap haydutlarının elindeki silahlar lee enfield tabi ki...
görsel

arap isyanı ile ilgili aşağıdaki yazıda da araplara dağıtılan bu lee enfield silahlarından bahsedilmekte.
https://www.historynet.co...-the-1916-arab-revolt.htm

100 sene önce bize hainlik yapan bu filistinliler, bizi aynı bu şekilde kandırmış, hatta isyan etmemeleri karşılığında bizden altın almışlar, kendilerini maaşa bağlatmışlardı.

100 yıl sonra da durum aynı.
bizi sömürmeye devam ediyorlar.
kendinizi sömürtmeyin, sizi kandırmalarına müsade etmeyin.

bunlar 100 sene önce bizim dedelerimizi sırtından vuran ingiliz silahlarıdır.
100 sene önce kimlerle iş tuttularsa, gidip onlara yamansınlar...
-----------------
-----------------
Odysseus yazar kardeş için edit: kut savaşı 29 nisan 1916
Arap isyanı haziran 1916.
Yani kut savaşında ele geçirilen bu silahların filistinlilere 2 ay gibi bir zamanda dağıtılması imkansız.
Kaldı ki yukarıda bu silah modellerinin araplara ingilizler tarafından dagitildiginin belgesini koydum.
Bunu da savunmuş çomar.
Hem de "kahraman arap direnişçiler" diyerek.
Lan ben yukarıda belge koydum bu silahların ingilizler tarafından dağıtıldığına dair.

Hadi belgeyi siktir et.
Senin şu kahraman arap direnişçiler nerede direndi ingilizlere karşı?
Bana tek bir örnek göster.

De ki bana "gazze'yi savundular" ya da "kudüs'te direndiler".

Tek bir direniş göster. bir tanecik...
Filistinliler hakkında yorum yapmayacağım ancak silah hususunda birkaç kelam edeyim.

Bu silah smle mk iii. 303 kalibre 10 mermilik bir tüfek. Vaktiyle ırak ve çanakkale cephelerinde anzak askerleri ile ingilizlerin kullandığı standart model. Osmanlı ordusu da ilk kût'ül amâre savaşı'ndan sonra esir alınan ingilizler ile birlikte bu tüfekten bolca ele geçiriyor. Ancak elde mühimmatı olmadığından(çünkü piyade tüfeği olarak çeşitli serilerden 7.92'lik mauser kullanılıyor) sağa sola dağıtılıyor.

Hatta elde kalanların bir süre sonra namlusu değiştiriliyor ve 7.92 çapına getiriliyor. Buna da enfield-mauser karması olduğu için enfauser deniliyor.

Yani osmanlı'da da cumhuriyet'te de bu tüfek kullanılıyor.

Edit sonrası edit: arapların durumu ile alakalı konuşmayacağımı en üstte belirtmiştim. Zaten filistin başlığı altında bu konuya dair fikirlerimi daha önceden beyan etmiştim. Bu nedenle tekrar etmek istemedim.
Burada ele aldığım mesele, osmanlı'nın da bu tüfeği envantere aldıktan sonra kullanmış olmasıdır. Sözün özü; görüleceği üzere, bahse konu olan arap isyanı ile şahsi entrym arasında bir bağ bulunmamaktadır.
Cehebeli paralı trollerin abartarak ve uydurma kaynaklar sunarak kardeşlerimizle aramıza girmeye çalışması adeta acınası.

Filistinli kardeşlerimizin arkasındayız elhamdillah namaz kılıcaz.