bugün

fifa bu gün yaptığı resmi açıklama ile fifa 2013 te türkiyeden sadece galatasarayın olacağını açıklamıştır.
türkiyede halen futbolmuş, takımmış, doğrulukmuş, dürüstlükmüş...vs. gibi olmayan kavramların kaldığına inananların düşündüğü şey. ha bir de açız amk! onu unutmayalım tabi.
hatta çok iyi yapmışlar, ea çıksa "oyunu türkiyede piyasaya sürmüyoruz lan" dese şaşırmazdım.
kimsenin yadırgamayacağı bir durumdur. Kabullenilmiş bir gerçek artık.
ea games'in liglerin sıkıntılı olduğu yada lisansını almaya tenezzül etmeyeceği ligleri * oyuna koymak yerine önce dünya çapında tanınırlık arar yoksa ülkenin en iyi takımın seçer. galatasaray da bu iki kriteri de ispatladığına yani hem dünya çapında büyük bir takım olduğuna göre * * * hem de türkiye'nin en büyük takımı olduğuna göre fifa 2013 ve benzeri oyunlarda türkiye'yi temsil edebilecek yegane ve ebedi takım galatasaraydır. galatasaray türkiye'dir.
hem türkiye de orjinal oyun alan sayısının aşırı azlığı, hemde ligin adının şikeyi karışıp hiç bir halt yapılmamasından dolayı fifa 2010* dan itibaren türkiye ligini oyuna almamıştır.
Sadece galatasaray olsa bile stsl modu çıkar ve bu herkese kapak olur.
bir galatasaraylı olarak fifayı lanetlediğim durumdur.
olmaması gereken durumdur,bir galatasaraylı olarak ben akhisarla da karşılaşmak isterdim pc'de.
ea sports, fifa 13'de hangi lig olsun diye oylama yaptı ve türkiye süper ligi oylamayı kazandı.

fakat, türkiye futbol federasyonu ve klupler ile lisans konusunda anlaşamamasından dolayı. fifa 13'de de yer almıyoruz.

fifa ile iç içe olan hatta devam eden fifa 12'nin pro clubs uygulamasında dünya sıralamasında 9. olan takımım ve topluluğun önde gelen isimleriyle yaptığım görüşmelerle de onaylanan, duyuru niteliği taşıyan olay.

soru ve görüşleriniz için, origin id: Dantejohnb
bir ego tatmin etme mekanı da sayılabilecek fifa vs. oyun platformlarında herkes ya tuttuğu yada çok güçlü oyuncuları olan büyük takımları alacaktır.
tabi fifa eskiden olduğu için sadece allstar karması yapmayıp çoğu ligi komple alma yolua gidiyor.
mesela italya ligini * ele alalım. interi, milanı, juventusu, udinesesi vs'si ligin çoğu takımı zaten iyi takımlar o yüzden hepsini alalım oyunu.
mesele ispanya ligi * barcai madrid, atletico m, valencia ohoo say sayı bitmez olmazsa olmaz lig.
ters bir örnek alalım. bundesliga. bu zaman kadar bundesliga neden futbol oyunlarında yok diye sorduk ve cevabı kendimiz verdik "lisansını alamamışlardır"
alamasalar bile gerek var mı efendim. alman ligi bu zaman kadar münih ve borussia, bremenden ibaret bir ligdi. dikkat bugüne kadar diyorum. o yüzden kim hoffenheim'ı alıp da maç yapmak ister. sadece küçük bir kitle. velhasıl kelam. fifa almayın olm. ben memleketimin takımı akhisarı alamadıktan, şampiyonluğu sanal da olsa yaşamadıktan sonra koy fifaya rahvan gitsin. pes var olm mis gibi. onlar da cıvıttı ama toparlar inşallah en kısa zamanda.

sözüm sana fifa; dandik de olsa takım takımdır. feneri de almalıydın lige yazık heriflere amk.
pek sıkıntılı olmayan bir durumdur. sonuçta ortada bir anlaşamama durumu vardır. benzerlik olmasa da fifa 2000'de de galatasaray kulübü yer almamıştır ama bu durum galatasaray'ın büyüklüğüne damga vurmamıştır. fifa 2013'de sadece galatasaray'ın olması, ea sports'un sadece galatasaray ile anlaşabildiğini gösterir. ayrıca sonradan çıkarılacak bir yama ile isteyen fenerbahçe veya beşiktaş ile oynama imkanına da erişebilir.
uber sacma durumdur. oysaki oylamayı biz kazanmıstık. Ea anketine gore super lig olmalıydı. Yanlıs yapıyorsun ea, bu millet ihaneti affetmez.
Bir Galatasaray taraftari olarak beni uzen durum. Yetti artik ispanya ligi cevirmem. Ben STSL istiyorum.