bugün

hiçbir zaman öğrenemeyeceğim, futbol terimleriyle anlatılamayan nedendir.

* 1989 yılındaki bu kadroda yanilidi, Simoviç - ismail - Semih - Cüneyt - Erhan - Muhammet - Uğur - Prekazi - Metin - Tanju - Mirsad

* 2000 yılındaki bu kadroda yanildi, Taffarel - Ümit - hasan şaş -ergün - Bülent - Popescu - Hakan - Okan - Suat - emre - Hagi - Arif - Hakan şükür

* 2008 yılındaki bu kadroda yanilidi, De Santics - Sabri - Emre - meira - Servet - Hakan şükür - Ayhan - Kewell - Arda - Lincoln - Baros

dün oynanan maçı canlı olarak izledim. ardından bir kez daha izledim. fenerbahçe nin galip gelebilmek için muazzam işler yaptığını görmedim. yanlış hayırlamıyorsam, ilk yarıda kaleyi bulan tek şutu vardı fenerbahçe nin, maçın son çeyreğinde , tüm izleyicilerde '' sabaha kadar oynansa fenerin gol atamayacağı '' kanısı hakimdi. hiç olmadık bir anda , galatasaray atağa çıkarken topu eliyle konrol ediyor. serbest vuruş oluyor , bir orta - bir kafa ve gol!.. 1.90 lık iki devin arasında (servet-gökhan) küçücük adam(semih) kafayı vuruyor. ardından bir orta ve bir gol daha.

sadece dünkü maç değil elbette. fenerbahçenin 3-0 dan 4-3 yendiği maç hafızalardaki yerini koruyor. hatta galatasaray ın uefa şampiyonu olduğu sene bile, fenerbahçe galatasarayı, ali samiyen de 1-0 yenmişti. ve bunun gibi onlarca örnek...

kadrolar değişiyor ama neden fener herzaman galatasarayı yeniyor. bu durumu 4-4-2 ile 3-5-2 ile açıklanabilecek bir surum değil. sebebini hiç kimse hiç bir zaman öğrenemeyecek.
(bkz: 4 8 15 16 23 42)
bir de bu olayın sırrı çözülemedi.*
(bkz: şike)