bugün

7 mayıs 2014 galatasaray eskişehirspor maçında gözlerden kaçan, medyadan saklanan hareketler silsilesi:

1. türkiye cumhuriyeti anayasasıyla belirlenmiş, kanunla korunan amir (sn. yıldırım demirören) ve memurlarına hakaret. cezası 3 yıl.
2. dönüş yolunda fenerbahçemize ettiği galiz küfürler. cezası 1 yıl.
3. dini öğelerle dalga geçip hristiyanlığı yücelten hareketler. çerçevesi kuran-ı kerim ve hz. muhammed (s.a.v) tarafından çizilmiş kanunlara uymayıp, istavroz ve haç çıkarmak. halkı kin ve düşmanlığa sevk. cezası 5 yıl.
4. üzerinde, kırmızısını şehitlerin kanından alan türk bayrağı olan formayla çirkin ve ahlaksız hareketler. cezası 2 yıl.

yani şurada daha saymadığım, kasten sakatlamaya yönelik hareketleri ve adam öldürmeye teşebbüsleri [belki bu ifade ağır ama kafaya dirsek bu yönde değerlendirilebilir] saymıyorum. buna rağmen toplam hapis cezası 10 yıl olan birine halen milli servetimizi dökmeye devam ediyoruz. yazık, gerçekten çok yazık.
(bkz: kanunla korunan amir olan sayın yıldırım demirören)
bunu mu demek istediniz (bkz: tüpçü)

aklı başında olan insanların gülüp geçeceği küfür.
moderatöre not: yıldırım demirören'in kendisi tüpçü olduğunu kabul etti. o yüzden bu entry hakaret içermiyor.
doğruları söylemenin yalancılık, trollük, vs olarak nitelendirildiği platformlarda, görmezden gelinmesi kolay, yüzleşilmesi zor olan hareketlerdir.
Trollugu gerizekalilik ile karistiran kisi soylemi. Kufur nedir birilerinin buna ogretmesi lazim...
yazarken bile utandığım "yarrrağımı ye fenerbahçe" ifadesini küfür olarak değerlendirilmediği ve insanlık eşik değerinin düşük platformlarda, gerçeklerle yüzleşmek zordur; bu yüzdendir ki bu hareketleri görmezden geliriz.

yaşasın melo için cehennem.
Sayılanların hiçbiri suçun maddi unsurunu oluşturmamaktadır he ahlaki olarak tartışılır ama bizde ahlak kuralları ile kamu düzeni sağlanmadığından (bkz: o film yattı Faruk yattı)
ilk önce tanımlarımızı netleştirelim beyler.

trollük: milli ve dini öğelere haince ve şerefsizce saldırırarak insanları kışkırtmaktır. ilgi çekmek için yapılır.

bayrağımıza, dinmimize sahip çıkmak ilgi çekmekse, örf ve adetlerimizi korumak suçsa: cezam uçurulmak olsun.

ama şurda türk varlığı üzerine and içerim ki; ben türkiye cumhuriyetini savunuyorum. bu yüzden görmezden gelemediğim hareketlerdir.