bugün

yalnızca müslüman karşıtlığından ibarettir. oysaki sol, milliyetçi olamayacak kadar geniş bir mefkuredir. geleneksel yaşamı sürdüren, kemalizmi solculuk sanan, akp ve akpliye karşı çıkmaktan başka hiçbir şey yapmayan, düşünmeyen insanlar görüyoruz sonra. kürde sövmekle, atam diye ağlamakla solculuk olmaz.

oynamayın.
yavşak olmayın.
(bkz: 27 aralık 2010 pazartesi cemevi dezenformasyonu)
deniz baykal denen adamın solculuğudur.
deniz gezmiş atatürkçülükle alakası yok muydu o'zaman
bu ne başlık?
faşist her halükarda faşisttir. solcusu da en iyi ihtimalle nasyonal sosyalist olur. ister etnik kimliğini, ister ırkını, ister dinini, isterse toplumsal konumunu kullanmak suretiyle diğerlerini yaratarak onlardan kendini üstün görme eğilimine girmek faşistliğin sadece bir yönüdür. tipik bir faşisti ya da faşistlik genlerine işlemiş birini; en kolay toplumun en küçük birimi sayılan aile ve/veya aile efradındaki davranışlarından anlamak için arif olmaya gerek yok.
yeter ki diğer pek çok kavram gibi faşist, faşizm kavramları da içeriği boşaltılarak, mesnetsiz faşist, faşizm tanımları yapıp, benim gibi düşünmeyenler faşisttir kısırdöngüsüne girilmesin.
bu minvalde faşist bir kişinin solcuyu ve sosyal demokratı geçtim demokrat kimliğine bürünmeye çalışması trajikomiktir.
hülasa faşistin türkü, arabı, yunanı, gürcüsü, lazı, abhazı, fransızı, kürdü, tatarı, rusu, almanı, müslümanı, yahudisi, hristiyanı, taocusu, budisti ayrıntıdan ibarettir.
faşizmin adaleti daima güçlüden yana tecelli eder. faşist de daima güçlüden ve güçten yana olandır.
netice itibarı ile "faşist türk" diye bir tanıma başlamak da buram buram faşizm kokar. ve hatta benim buram buram faşistlik kokar cümlem bile faşizancadır.

demek ki neymiş faşizm insan olarak soyumuzun genlerine işlemiş.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar