bugün

gerceklestigi halde ciddi üzülecegimm durumdur.

(bkz: gitme kal bu şehirde)
hala gitmemiş midir?
gerçek vatan hainleri dururken onun ülkeyi terketmesi üzücü olacaktır.

(bkz: gitme fazıl)
giderse üzüleceğimdir.

kalırsa yobazlar kuduracaktır.

giderse ben onu yine dinleyip ülkemden çıkan bu değerle gurur duyacağım ve yobazlar o sesleri duymamak için her yerlerini kapatacaklardır.

kalırsa ben yine onu dinleyeceğim ülkemde ve ülkesinde belki daha üretken kalabilecektir ve yobazlar o ürettikçe kudurmaya devam edecektir.
ben olsam bir saniye bile durmazdım çok bile duruyor.
gitse de kurtulsak.
Defolup gitsin. Yaşadığı ülkenin dinine küfreden bi insanın o ülkede kalmaya hakkı yoktur. (bkz: sanatçiymis pabucumun sanatçısi)
artın ile eksin ile kalbimde hep bir yerin olacak fazıl say iyi bir sanatçısın.
kendi tercihidir, saygı duyulması gerekir.
Kendi kaybeder. Topluma tepeden bakan 19. Yüzyıl Osmanlı aydınlarına özenmiş kendisi. Takıl kendi kendine birader. Bizden uzak, nereye istersen oraya yakın ol.
(bkz: tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok)
beklenen, istenendir. kimsenin piyanist eksikliğinden zarar göreceğini düşünmüyorum. bana muslukçu, tamirci, boyacı lazım. öyle sanatçılar lazım ki onlarsız olmasın.
ne kazandırır ne kaybettirir. hiçlik böyle bir şeydir.
apo ile namaz kılardık diyen insanlar müslüman oluyor kimse de tık yok, bu adam mı dinsiz!
işte dinci gezinenlerin çelişkili zihniyetidir bu!
adamlar ananı al git derler, teröristlere ağlarlar, dağa çıkardım derler onlar dindar! bumu dinsiz...
yürüyün gidin işinize efendim.
tutan mı var.
isabet olur denilen terk etmedir.
2007 yılından beri beklenendir. ne zaman unutulsa 'ben şimdi gidecem ama yaa bu ülkeden adam olmaz' tarzı bir sanatçıya yakışmayan hezeyanlarla gündeme gelmektedir. kardeşim gideceksen git tutan mı var seni?
yıllardır gerçekleşmesini dört gözle beklediğim hadisedir ama gitmiyor herif.
şayet yaparsa beni de yanında götürmesini isteyeceğim durumdur. kalıp ne yapacak, ne var ki? özgürlük mü, insanca yaşamak mı, saygı mı, sevgi mi, eşitlik mi, adalet mi, şeffaflık mı, demokrasi mi, insan hakları mı? hangisi var ???
akabinde amelestar ın piyano çalma işine girmesi ile sonuçlanacak durumdur. etme.
bu kadar tuhaf bir ülkede yapılabilecek en mantıklı iştir. çok enteresan bir millet olduk biz. bu adam sanatçı ben dinlesem de dinlrmesem de adını dünyaya duyurmuş. benim değerim, benim sanatçım. klasik müzikten anlamam ama fazil say öyle hafife alınacak iste burada para kazanamayacagini anladi da gidecek gibi yorumlar yapılmış adama gülerler. siz simdi fazila dinsiz dersiniz. yirmi yıl otuz yil sonra besteleri ile cambazlik yaparsınız. hani nazimla yaptiniz ya bir ara dinsiz nazimla vatan haini nazimla. bir ülkenin dini olmadığını, dinin insana ait oldugunu anladığımız gün, belki de degerlerimize sahip cikabiliriz. bu adam bu ülkeyi sevmeseydi zaten bu ülkeden çoktan giderdi. islam hoşgörü dini. azcik hoşgörü. bu kadar zor degil bu.