bugün

sanattan zerre anlamayanların gülünç duruma düşmemek için yorum yapmaya çalışmamaları gereken durumdur.
kendini piyanosuyla nasıl bir bütünlük içine soktuğunun göstergedir.onun için piyano bir su'dur.
(bkz: başkaları düzgün çalmışta ne olmuş)
konser salonunda türbanlı bir izleyici görmesi durumunda daha da kronik hal alacak durumdur. sanırım o an felç geçirip yatağa düşer.
john mayer gitarıyla solo attırırken nasıl şekilden şekile giriyorsa, müziğe ruhunu vererek çalıyorsa, fazıl say' da aynısını yapıyordur.
aynen böyle birşeydir.
http://www.dailymotion.co...-nature-michael-jac_music
bu tamamen müzikle arasında oluşan bağın yansımasıdır. gerçek bir müzisyendir, candır.
hayatında bir tek fazıl say'ı ana haber bültenlerinde piyano çalarken gören bünyelerin zırvalama sorularıdır. (bkz: tuluyhan uğurlu)'yu görseler ağızları açık kalır herhalde. iyilik yapıp videosunu koymayacam ama hep böyle cahil kalın hep bu sorular kafanıza takılsın istiyorum. acaba bu adamlar piyanonun başında kendilerinden neden geçiyor diye hep merak edin istiyorum. çok şey mi istiyorum ne?
yaptığı işe kendini veren kişinin farketmeden aldığı haldir.
cinci üfürükcülerin şifa bulmaya (!) gelen kadın kız hastalarına yamulmasından iyidir.