bugün

izlediğim en başarısız tecavüz sahnesi*
asla izlemedigim ve izlemeyi de düşünmedigim gereksiz bir sahne. zaten filmlere tecavüz temalarını neden koyarlar anlamış degilim.
hala etkisinden kurtulamadığım sahnedir. midem bulanıyor aklıma geldikçe. yapılan bu şerefsizliği * sindiremiyorum. bir kere de ben soruyorum fatmagül ün suçu ne?
yabancı film ve dizilerde nerdeyse hiç olmayan sahnelermiş. sevsinler. tek bi sorum olucak dünyanın gelmiş geçmiş en iyi filmi gösterilen shawshank redemptiondaki gay tecavüz sahneleri ne oluyo o zaman. daha biçok örnek var da tabi sadece bu bile yeter.
silmiş bunu söyleyen arkadaş.
deniz kenarında gerçekleşmektedir. o değil de fena düdüklemişler karıyı.
(bkz: dört ayyaşın suçu ne)
rastegele zaplarken denk geldiğim üzere farkettiğim, ellerimi başımın arasına alıp bir beyin zonklamasıyla izlediğim, izlerken gözümden sinir dolaylı süzülen taneciklere engel olamadığım, bir süreliğine de etkisinden çıkamadığım sahnedir. evet, belki çok daha iyileri çekiliyor ama bu sahne bile tecavüzün ne derece iğrenç, ne derece hain, ne derece tiksinç olduğunu göstermeye yetmiştir. hiç bir günahı olmayan bir kızın, dört tane hayvan tarafından zorla izale edilmesi düşüncesi bile bir kabus gibi adeta! soruyor insan kendine gerçekten de bu kızın suçu neydi diye?
görsel