bugün

her türlü kombinasyonu denedim ama canlar, bir türlü istediğim cümleyi 50 karaktere sığdıramadım. idare edin artık. aslında şöyle olacaktı başlık; ' fatmagül tezahüratını çarşı yapsaydı gelebilecek eleştiriler'. ya da buna benzer birşey işte. neyse dönelim konumuza;
ayşe özyılmazel o haddini aşan yazıyı yazmayacaktı.
halk tarafından yaratıcı beşiktaş taraftarı yine yardı geçti gibi yorumlar gelecekti.
televizyondaki ana haber bültenlerine çıkacaktı tezahürat. çarşı fatmagül'e karşı tarzı.
çarşı popüler kültürü eleştiriyor denecekti.
hiç kimse çarşı'nın tecavüzü desteklediğini veya kadını bir meta olarak gördüğünü iddia edip, bu yönde bir eleştiri getirmeyecekti.

peki ankaragücü taraftarı böyle bir tezahürat yapınca noldu;

ayşe özyılmazel gibi yazar demeye bin şahit bir hanım ' bu taraftar küme düşmeli' dedi ve çarşı'yı öven sözler söyledi.
halk tarafından psikopat olarak bilinen ankaragücü taraftarı, bir de tecavüzcü olarak anılmaya başlandı.
televizyonlarda yer verilmedi tabi. zaten yeterince ankaragücü'nü kötü gösterecek haberler yapılıyor.
'ankaragücü kim ki popüler kültürü eleştirsin, o çarşı mı?' dendi.
nedir lan bu ankaragücü taraftarı düşmanlığı? ne yaptı bu taraftar size? kimin tavuğuna kış dedik? kaç kere dayak yediniz bir ankaragücü taraftarından?
nedir lan bu çarşı yavşaklığı? ne yaptı çarşı bu denli büyütülecek? çarşı çok mu efendi? çarşı hiç kavga etmedi mi? çarşı hiç emanet götürmüyor mu deplasmanlara? çarşı'nın bu tarz tezahüratları yok mu?
ya objektif olun herkesi eleştirin. sözlükte taşşağını yapıp da başka bir zümre yaptı diye yüklenmeyin. ya da bir yorum yapmayın amına koyum. herşey hakkında da bilgili olacak değilsiniz ya. taraftar konusunda da bilgisiz olduğunu kabul edin. hıncal uluç musunuz la siz?

tanım: ankaragücü yaptıktan sonra olanların tam tersi.
aynı tepkinin gene verilmesi muhtemel olurdu. benim için çarsı yapmış ultraslan yapmış vs umrumda değil.
yakışmadı o kadar. ve özyılmazel'in ankaragücünden değil ankaragücünün insanlardan özür dilemesi gerekiyor.
rica ediyorum beni ankaragücünden gecekondudan soğutma. lakin ben ankaragücünün maçını değil taraftarını izleyen birisiyim.
acı gerçeği hala anlayamamış düşünce fakiri insanların kendilerini çarşı'yla kıyaslamasının bir ürünüdür.

çarşı olabilmek onunla yarışabilmek gerçekten zeka gekerektiren bir olgudur.lakin genç ankaragücü taraftarları bu gerçeği kavrayabilmiş değiller.

çarşı yapsaydı o besteyi zaten o şekilde liseli tarzında söylemler değil, hem o diziyle alakalı bir şeyler, hemde gündemle alakalı birşeyler üretip harmanlayıp piyasaya sunardı, bir kere bunun farkına varmak gerekir.

işte siz bunun farkına varamadığınız için bu tepkileri alıyosunuz, işte çarşı böyle saman alevi gibi parlıyacak şeylerle uğraşmadığı için çarşı'dır.

ayşe özyılmazel'e selamlar.
"fatmagül'ün suçu ne
fenerlinin minik pipisine
denk geldiyse
lalalalala * " şeklinde olabilecek.
tanım: ayşe özyılmazel in haddini aşması başlığı altında, ankaragücü taraftarı için; tecavüzü meşru gösteriyorlar, hapçı bunlar, piskopat bunlar diye konuşanlar, bir anda, "ya aslında toplumsal bir mesaj veriyor, gündeme gönderme yapıyor, adamlar çok yaratıcı be hacı" şeklinde konuşmaya başlarlar.

yok efendim, çarşı ile yarışabilmek zeka gerektirirmişmiş, yok çarşı yapsaymış o besteyi zaten o şekilde liseli tarzında söylemlerle değil, hem o diziyle alakalı bir şeyler, hemde gündemle alakalı birşeyler üretip harmanlayıp piyasaya sunarmışmış.

buyrun bir süre önce sundukları bir beste;

"150 bin dolara, esir alırız aksaray'ı
yoldan mı topluyosun onur sen, dağıttın tüm parayı
100 doları koyarız cebe, gideriz laleli'ye
şehrazat'ın kralına koysan, ikincisi hediye

aptal onur aptal onur, gerizekalı onur"

nasıl zeka fışkırıyor di mi?
nasıl gündeme gönderme yapıyor di mi?
nasıl liselilikle alakası yok di mi?

bu ne lan, liseli falan diye bikbik ötüyorlar bir de, esas liseli bu. "aptal onur, aptal onur, gerizekalı onur" aman çok yaratıcı, çok zekice...