bugün

okuduğu kitaplar, ona verilen eğitimler bo$a gitmi$ denilesidir.
bu sıçılan tespite göre, eğitimi boşa gitmemiş işletme son sınıf öğrencisi müslüman olamaz. zira haramı inkar etmek dinden çıkartır.
Haram biliyoruz ama mecburuz diyen günahkar işletme öğrencisidir. *
Dogruyu soyleyen, ayni zamanda da ya ben okudum bitiyor, ise girecegim orada faiz, vergi kacirma falan her nane olacak muhtemelen. Ben ne yapacagim, nerede is bulacagim diye kara kara dusunmektedir.
yüksek lisansını ilahiyat fakültesinde yapıp meslek değiştirmesi gereken kişidir!
faiz haram değildir demek insanı imanını alır götürür çünkü islamda faizin haram olduğu çok nettir ama faiz yemek insanı islamdan çıkarmaz sadece günah sahibi yapar. öğrenciyi hakikati konuşmuştur.
faiz, sermayeyi elinde bulunduran güçler dışında kimsenin menfaatine değildir. faizle borç almak yerine kişi sabrederse, sermaye sahibi yatırım yapmak istihdam sağlamak zorunda kalacaktır. bu da daha çok toplumun yararına olacaktır. teorik olarak durum böyledir.
tefeci faiziyle diğer faizleri birbirine karıştıran okuduğu boşa gitmiş son sınıf öğrencisidir.
faiz sonucu bütçe açığı olur, bütçe açığı sonucu da enflasyon, bunu çözmüştür herhalde, ondandır, ve haklıdır.
güncel Önemli Başlıklar