bugün

+sen ilişkini mi gizledin berkecan?!?!
-aa gizli miymiş, hiç fark etmedim canım ya
+ayrılıyoruz berkecan!
-ayrıldık hemen gidip facebook tan ilişki durumumu değiştireyim! yerine;
+facebook taki ilişki durumumu değiştireyim de ayrıldığımızı anlasın! mantığına dönüşüm.
Facebook iliskide en on plana cikan sosyal medya aracidir. Gece gunduz attigi her adima kadar yazan insanlar (ya da ergenler mi demeliydim?) icin facebook vazgecilmez oldu. Simdi gelelim iliskideki onemine. Eger sevgilin var da iliski durumu yapmiyorsan o kucuk beyinli sevgilin sana ayyy sen benle ciktigini kimseye gostermek istemiyor musunn bundan sonra da gostermene gerek yook deyip salak triplerle sinirinizi bozabilir. Ya da eski sevgililerin facebookta zombileserek hayatiniza hortlamasi da sizi sevgilinize karsi mahcup duruma dusurecektir. En mantiklisi hesabi dondurmak ve sifreyi degistirip unutmak. Zaten bi bok yok facebookta.
bence ilişkiye face ve sosyal ağları karıştırmamak gerekir.insaların özeli gibi birşey ikinizin ismi ile açılan bi hesap tamamen sorunlu bi ilişkidir zaten.
inanaılmaz bir derecede önemlidir ilişkinin türü ne olursa olsun, ister akaraba ol ister arkadaş veya sevgili karşındakini sildinmi arkadaşlık gerçek hayattada biter.

misal, iki adet arkadaşı olan video izlemek ve bazı etkinliklere bakmak amacıyla açılan hesaba ilişki durumu değiştirilmedi diye trip atan, daha sonra sevgilinin profiline "pepqim chok gzelsin svyorum" tarzı şeyler yazmadı diye ayrılan insan tanıyorum ve bu insan yirmibeş yaşında işi gücü olan kazık kadar insan.
sadece ilişkilerde değil tüm hayatın içine girmiştir facebook. yuva da yıkar, yuva da yapar. her şey mümkün.
Kavga kavga kavga...