bugün

"Kendine akademik kişi izlenimi vererek hava atmaya çalışan insan" görgüsüzlüğü yapan kişidir.

Net söylüyorum görgüsüzdür.

Hayır insanların makale okuması tabi ki çok güzel bir şeydir.

Ama şu nedir ya: X, Washington Post Social Reader'de "Why women in their 20s rush into marriage" makalesini okudu

Makale okumuşsun bravo ey insan da, banane bundan lan, bana mı okudun?

Kendini geliştir işte, ufkun açılsın.

Bakın ben ufkumu açıyorum modu nedir?

Havanı yesinler senin, akademik keko.
Bu güzel tesbitinden ötürü yazarımızın ağzını yemekle beraber bu maslahatın da tamamen bir şov ve reklam yapma gayretinden başka hiçbirşey olmadığını düşünmekteyim.

bir adam entellektüelim, akademisyen ruhluyum, fanatik, fotomaç okumuyorum dedirtmek için ne yapar? tabiiki birçok kişinin üye olduğu facebook'da bu imajı aksettirmek için hürriyet'den, zaman'dan, radikal'den; bir de birazcık ingilizcesi varsa newyork times'dan veya guardian'dan bir makale olur. ve bir de yetmiyormuş gibi facebook'dan millete ilan ederler. (zaten tek gaye de bu değil midir?) o yabancı makaleleri de sanmayın ki türkçeyi okuyormuş rahatlığında okuyorlar... 5 saniyede bir babylon sözlüğü açtıklarından adım gibi eminim.

uzun lafın kısası insan herşeyden evvel kendini bilecek. sen kendi seviyenin farkındaysan, kendine itimadın varsa bunu ille de dışarıya aksettirmek mecburiyetinde değilsin. zaten içindeki malumatını biryerlere kullandığın zaman sendeki entellektüellik ruhu dışarıya kendiliğinden aksetmiş olur. facebook zoruyla yapılacak iş değil bu...