bugün

her zaman vardılar, bundan sonra da olacaklardır. öyle ki varlığından her daim haberdar oluyoruz. işte şu abaza beni ekledi, bu abaza götüme göz koydu diye yaygara çıkartan birini görürseniz bilin ki o ego mastürbasyonu yapıyordur. buradan kendilerine seslenmek istiyorum yapmayın böyle şeyler. güzelliğin ve aklın ölçüldüğü çok ama çok değişik yerlerde var. asılan abaza sayısı size ölçü olmasın.
facebook bir nevi kendini sergileme yeridir. duvarını insanların seni tanıyabileceği değil, nasıl tanımak istediğine göre güncelledikten sonra, o kişilerin seni istediğin şekilde tanımasına vakıf olur zaten bu şekilde egonu tatmin etmiş olursun. insanlar genelde yurt dışına çıktığını orada yaptıklarını yada ne bileyim bir eğlenceye gittiğinde yaptıklarını bunun götü kalkık demesinler diye anlatmazlar. ama facebook öyle değil. orada sergilemek ve anlatmak serbest. bak ben eğlenceye gittiğimde böyle eğlenirim, sonra sosyal aktivitelerim bunlar, izlediğim filmler bunlar, okuduğum kitaplar bunlar diye bir güzel serigleyip kendilerini tanıtırlar. bu zaten başlı başına ego tatminidir. yazarın bahsettiği husustaki ego tatmini ise, apayrıdır. o kendine güzensizlik duyanların dile getiridiği söylemdir. kimisi gerçekten yolda başına gelse bile erkeğinebunu söylemez, kimisi hiç sayılan bir şeyi yani facebookta fotoğraf beğenmeyi yada eklenmeyi dile getirip kendini paylaşılamaz göstermek ister. kişilik kaybımıdır, hayır değil o kişinin bir eksikliğidir. kayıpsa eğer her facebook kullanan zaten ego tatminkarlığı yaşıyor. ben dahil.
seviyesizdirler.
1) 3-5 kişiden oluşan kız arkadaş gurubu kurun
2) facebookta duvarınıza <3 muck, aşk içerikli şarkı sözleri, özledim gibi şeyler yazın
3) birbirinizin her fotoğrafını beğenin
4) fotoğrafları beğenmekle kalmayın, fotoğrafta görünen arkadaşınızın tek gözü olsa bile "oha taşş bebeim <3" yazmayı unutmayın
5) size "oha taş, güzellik, manken" gibi yorumlarda bulunan arkadaşlarınıza "aynaya bak, profil fotoğrafını görmedin galiba" şeklinde "sensin o saman ye daha doymazsan beni ye ben yemem sen ye" seviyesinde cevaplar verin.
6) tebrikler orgazmın doruklarına ulaştınız.
ibrahim üzülmezin g.tüne benzeyip jennifer lopezin g.tü gibi davranan kızlardır
(bkz: burcucum çok güzel çıkmışsın)
(bkz: ego mastürbasyonu) * * *