bugün

(bkz: osman baydemir butonu olsun sözlükte)
en çok istediğim butondur. sanırsam günde bir 100 kere rahat basarım.
(bkz: peki tamam)
(bkz: mark zuckerberg de bizi duyacak mı)
kesinlikle katıldığım bir önermedir.
hatta facebook a ilk üye olduğum zamanlar beğenmedi diye bir köşe var mı diye arıyodum... * *
buton de düğme de tuş de köşe deme... *
gereksiz beğendi butonu yalnız kalmasın diye,alternatif butonlarla curcuna şahane olur.
(bkz: çok güldü)
(bkz: duygulandı)
(bkz: sinirlendi)
(bkz: götüm gibi olmuş) butonu daha anlamlı olur.
bir vatandaş isteği.
bu isteğin muhattabı biz değiliz galiba, ama arayıp söylüyorum hemen meraklanma.
(bkz: bu sese kulak verin)
muhtemelen hiçbir zaman gerçekleşmeyecek istek. keza facebook un ruhuna aykırı, çünkü facebook un konsepti kullanıcılar arası olumlu etkileşim ve bağ kurmak, sitenin popülaritesini bu yolla sürekli etkin kılmak. beğenmedi butonu eklendiğini düşünelim, düşünebiliyor musunuz yeni perma yapılmış saçlı fotolarıyla hava atmak isteyen tikky kızımızın ya da starbucks logolu bardağıyla coolluğunu gösterme çabası içindeki ergenimizin beğenmedim butonunun yalama olması sonrasındaki haleti ruhiyesini?
ego tatmin platformlarından biri olan facebook için imkansız bi seçenektir. insanlar beğenilmek için oradalar. yoksa her istediklerini paylaşamazlar. her an bi "ay beğenmeyen olursa" korkusu yaşarlar, üye sayısındaki artış azalır bu da mark zuckerberg e koyabilir.