ülkesi için uyanan kesime "böcek" diyecek kapasiteye sahiplerin yaptığı eylem.
aferin size.
buyrun biber gazınız,
buyrun copunuz,
buyrun pilastik mermileriniz.

bunlarla ne yapacağınız sizin hayal dünyanızın genişliğine bağlı artık.*
babası polistir. türk halkını korurken şehit düşmüştür babası. nankör teröristlerin * şimdi polislere küfrettiklerini görünce içi parçalanmıştır. gurur duyduğu şehit babasının asil mesleğini savunmak için böyle bir yola başvurmuştur.
(bkz: sığırlık)
gördüğüm en aptal davranış. Eylemdekileri desteklemediğim gibi polisi de desteklemiyorum. Bir insan nasıl bir suç işlemeli ki o kadar muameleye maruz kalmayı hak etsin. Benimle aynı düşünmese de insan sonuçta. Etten kemikten insan.
Ama polis elindeki silaha ve copa, üstündeki üniformaya, cebindeki kimliğe güvenerek hareket ettiği için, dahil olduğu teşkilat götünün tavan yapmasına sebep olduğu için ve bu halin neredeyse tüm polis kimliği taşıyanlara nüfuz ettiği için, kendilerini yalnızca ve yalnızca kendileri için var olduklarına inanırlar. Bu yüzden de her türlü davranışı sergileyebilme hakkını görürler kendilerinde.

haksıza haksız zalime zalim diyebilmek gereklidir.
Burda benim gözümdeki zalim polistir her zaman. Erdoğanin yaptığı ahmak davranış gayet ortadadır. Zira beni ülke kaosa doğru gidiyor diye düşünmelere sevk etmiştir. Ama bunda en büyük pay yine polistedir. Elinin ayarı olmayan gözünü kan bürümüş canavarlar haline gelmişlerdir. Elindeki kalkanların öteki tarafındaki her canlıyı bölücü terörist olarak algılayıp allah ne verdiyse dalmaları bunun apaçık kanıtı. Burada hükümete düşense bu davarları biraz eğitmek. Ne olursa olsun karşılarındakinin insan olduğunun farkına varmalarını sağlamak. Halkın artık polise güvenmediğini anlatmak. Halka korku değil güven vermelerini sağlamak.
Polislere ciddi yaptırımlar gelmezse türkiyeyi ciddi chp kaos bekliyor bence. Olayları öyle bir konuma getirirler ki memleketi batıracak kadar kötü haller yaşanabilir polisin bu bilinçsizliği yüzünden.
polis asayişi sağlar. canı sıkılan kişiler taksimde kaos oluşturacak polis de aferin diyecek. bakın gözüntülere, polisleri kıstırmışlar taş yağmuruna tutuyorlar rezil herifler.