bugün

çevredekiler tarafından çok tuhaf karşılanan durumdur. geçenlerde fakültenin voleybol takımı seçmelerine katıldım. soyunma odasında benim fakülte takımına hoş gelmişliğimden ve bonservis bedelimden konuşulurken birden;

takım kaptanı: bytslk akşam feysbuktan eklerim ayrıntıları konuşur, antreman tarihlerini belirleriz.

bytslk: bir feysbuk hesabına sahip değilim ki.

takım kaptanı ve civardakiler: neee!!! ciddi misin? kahkahalar!! yıl olmuş 2011 esprileri..

bytslk: e nolmuş ki feysbuk olmadan bu insanoğlu ne yapıyormuş.

soyunma odası terk edilir.

not: şu anda bir feysbuk hesabına sahibim.
yokluğu eksiklik varlığı artı getirmeyecek nötr bir şeydir.
ilkokulda altına sıçmak suretiyle rezil olup, 'eski arkadaşlarım beni bulamasın' sebebiyle facebook hesabı açamamaktır.

not: ben sıçmadım.
Yanlış yapmışsın kardeş. Geçmiş olsun.

Tanım: Facebookun zaman kaybı olduğunu bilen insaların facebooklarını kapatmaları ya da hiç açmamış olmalarıdır.
öncesinde msn vardı ve iletişim için uygundu. face her ne kadar fazlasını vaat ediyor gibi görünse de kullanılması bilinmediği halde vakit kaybı. face'i msn yerine kullanıyorum çünkü 'taş devrinde yaşamıyoruz!' söylemleri ortada dolaşmakta.
dünyanın en rahatlatıcı eylemidir.
-ergen akrabalarınız sizi dürtmez
-ayşeyle mehmet evlendi siz evde kaldınız diye üzülmezsiniz.
-her gün bi arkadaşınız yavrulayıp , o yavrunun boy boy fotoğraflarını paylaşıp sizi sinir edemez.
-teyzooşşş resmimi beensene diyen lerden uzak durursunuz.
-olmadık bok gibi çıktığınız fotoğraflarınız anneniz tarafından etiketlenmez.
-her açtığınızda eski sevgilinizin ilişki durumuna, fotoğraflarına , zıçtığı yere kadar bakıp dedektiflik yapıp türlü paranoyalara dalmazsınız.
-en güzeli de doğumgününüzü mesaj atmadan ya da aramadan duvarınıza yazı yazıp kutlayan gereksiz insanları hayatınızdan çıkarırsınız.
facebook hesabına sahip olamamaktır. orada burada açık unutup, hesabın şifrelerini arkadaşlarına vermektir.

msne gelmemi isteyen tuba isimli arkadaşım, ben msne gelirken offline oldu. az önce facebookta onlinedı ve gerçekleşen diyalog;

ben:
lan
hadisene amk

tuba:
ne lan

ben:
msn mal

tuba:
ben tuba değilim
koçum

ben:
merhaba koç
nasılsın
kurban bayramı da yaklaşıyor
iyi geceler
Kayıp değildir ve bu çoğunlukla bu yeni yeni anlaşılmıştır .
büyük bi kayıp değildir.
Bir takım kızlar havalı olduğunu düşünüp ''kullanmıyorum'' diyor. Sigara kullanmanın havalılığındaki hava facebook kullanmaktaki havaya eş değer olarak görülüyor. Ama yinede +45 akrabalardan sakınmak amaçlı kullanılmaması da muhtemeldir.