bugün

tüm facebook kullanıcıların profillerinde yayınlayacağı aşağıdaki durum bildirimi ile tüm dünyaya bu çağdışı yasağı duyurma ve protesto etme yöntemidir.

--spoiler--
On August 22, the Turkish Government intends to instate a law that will allow them to ban access to websites without justification, and control Turkish people's access to the online world based on their own criteria for what is acceptable and what is not. Copy and paste this as your status and help raise global awareness on what is happening in Turkey. Let's stop this together, now!!!
--spoiler--
dünya da kalkıp 'tüh, türk hükümeti internetlerine sansür getiriyormuş, haydi biz de buna karşı çıkalım, hatta times meydanını trafiğe kapatalım' diyecek. * *
her mercide bu yasak her şekilde protesto edilmelidir.
sanki amına koyum soykırım yapılıyor da onu duyuracağız. tamam sansür kötü birşey, her türlü protestomuzu edelim ama bu bizim kendi iç sorunumuz a dostlar. elin gavuru gelip de bizim iç meselemize mi karışsın? onlara ne?
sansüre uğrayan ülkenin halkı yürüyüşe katılmayı düşünmüyorsa, tepkisizse, 12 haziran'da olacak sonucu az çok biliyorsa, 4s kuralını benimsemişse yurtdışındakiler ne yapsın? yatar bu iş diye düşünüyorum.
kendimizi ele güne karşı rezil etmek için bir asalağın hazırladığı metni diğer düşünme kabiliyeti olmayan insanların desteklemesi sonucunda sik sok at.

edit: ben bunun ne kadar aptalca bir eylem olduğunu yazmaya bile üşendim değil ki birde bunu uygulayacak insanlar var. diyelim ki evde annenizle babanız tartıştı ve siz bu olayı yazıp bütün mahalleye dağıtıyorsunuz. bu eylemi destekleyenler verdiğim örnekte ki kadar aptal insanlardır.
(bkz: ileri demokrasinin ne olduğunu dünyaya göstermek)
(bkz: internet özgürlüğünün daniskasına sahip olmak)
protesto en doğal yurttaş haklarından birisidir. dünyaya bizi rezil edenler, mağdur olmuş ve olacak insanlarımız değil, tek adam ve tek parti sultası kurmak için, freni boşalmış kamyon misali, kontrolden çıkmış, hırslı ve basiretsiz sözde demokratları körcesine destekleyen ve dünya demokratiklik sıralamasında nal topladığımızı göremeyen ahmaklardır. mısır, libya, suriye sözkonusu olunca "halkın sesine kulak verin" filan demek kolay. sen önce kendi halkının sesine kulak ver.
komiktir.
haydi olum maykıl senin taksiyi alda bi times'a çıkıp korna çalalım, konvoya falan katılırız.
insanların bunu profillerinde yayınlamalarında ne fayda var anlayamadım çünkü hiç yabancı bir ülkeden arkadaşı olmayan biri bunu sadece mahalle arkadaşlarına duyurabilir,ben bir şeyi kaçırıyorum heralde.
internet sansürü konusunda, bu kadar alakasız bir konuda pek çok insan bile, kılını dahi kıpırdatmıyorken, yabancı kimselerin asla ve asla bu konuyu bilip dalga geçmek dışında yapabilecekleri birşey yoktur.

edit: ulusözlük moderasyon ekibinin konuya olan duyuarlılıkları internet gündemindedir, sanırım türk internet kullanıcısı tarafından teşekküre layıklar.