evet efendim...

yani eşek kadar derken kocaman olması, yaşının 20 küsürlerde olmasıyla artık iş hayatına atılmasının gerekliliğini kavrayamamış, ailesini düşünmekten yoksun, düşüncesiz, sorumsuz, baba parası ve devletten aldığı yüzbinlerce lira ile barlarda pavyonlarda sürten, tek amacı karı kızı yatağa atmak, lingo lingo şişeler yapıp ahkam kesmek olan, öğrenci evlerinde kalıp kucaktan kucağa gezen ve utanmadan üniversite adı verilen eğitim kisvesi altında binbir türlü gayri ahlaki olayın döndüğü kuruluşlara kayıt yaptıran tiplere olan haykırış.

inanın hiç mi hiç anlamıyorum bu düşünceden yoksun kişileri. sefillik diz boyu. babasından para alıyor 20 yaşında. allah canımı alsın ben 20 yaşında olupta babamdan para isteyecek kadar alçalsam kendimi gider köprüden atarım. hiç durmam hem de.

bu ne aymazlık, bu ne yüzsüzlük, bu ne sorumsuzluktur allah aşkına?

ailen seni üniversite okuyasın diye mi bu yaşa getirdi? eşek kadar herif olmuşsun hala gidip üniversite adı altında zina ediyor, alkol alıyorsun. yoksun kişilik dendiği zaman aklıma bu tipler de geliyor arkadaşlar. kimse kusura bakmasın.
maksimum 20 yaşında evladım olacak ve ben ona her ay para göndereceğim, erkeklerin kucaktan kucağına hoplaması, zina etmesi için destek olacağım öyle mi?

sokarım bi deri atölyesine çalışır. öyle 20 yaşına gelip de daltaşak yatamaz, eğitim adı altında erkeklerin kucağına oturamaz, alkol alamaz, milletin karısının kızının namusuyla oynamaz. ben evladımı böyle yetiştiririm.

adam gibi adam, delikanlı, efendi, namuslu.

yazık, çok yazık. böyle laiklik, çağdaşlık olmaz olsun. acıyorum cidden.
(bkz: okumanın yaşı yoktur)
(bkz: bu sefer olmadı hbbia)
yeter ki insanın içinde okuma isteği bulunsun, ister kırk yaşında ol ister elli, çevremde görüyorum çoçuğu ile ünüversite sınavına hazırlanıp okumak isteyen insanları ve diyorum ki işte budur.
(bkz: son şakasını yaptı)
eşşek kadar olup lisede olmak daha kötüdür.

(bkz: hababam sınavı)
bunların bir de eşek kadar olup utanmadan üniversite hazırlıkta kalan modelleri vardır. genellikle özel okullarda karşınıza çıkarlar.
salaklıktır. iş tutmak gerek. biz kürtler olarak çoğu yerin başını tuttuk gerçi onlar da başka şeylerin başını tutsun ahahaha.