bugün

türk insanının en büyük açıklarından biri kapanıyor. bildiği rusça cümle ti oçin krasivaya *,ya tebya lublu'Dan* ibaret olan necip türk milleti'nin imdadına eğitim bakanlığı yetişti. artık seçmeli ders olarak rusça okutulacak. bazı yerlerde pilot uygulamaya geçildi.

(bkz: sen istiyor duj)

edit:ciddiyim!
rus kıza gidecek erkekler için mi acaba sorusunu akla getiren eylem.
Rusça, yüze yakın ulusun yaşadığı geniş bir coğrafyada konuşulan bir dildir. Tarih boyunca süregelen Türk- Rus ilişkileri, son yıllarda kültürel ve ticari açıdan en verimli dönemini yaşamaktadır. Türk işadamlarının ve eski Sovyet ülkelerindeki yatırımları ve söz konusu ülkelerin Türk pazarına gösterdikleri ilgi, Rusçayı çok daha önemli ve öncelikli bir konuma getirmiştir. Son dönemlerde Rusya ve Orta Asya ülkeleri ile ekonomik ve kültürel ilişkilerimiz çok gelişmiştir. bu sebeplerden dolayı ülkemizde birçok alanda Rusça bilen insana ihtiyaç duyulmaktadır.
gec kalinmis, kesinlikle uzerinde ingilizce'den, fransizca ve almanca'dan daha fazla durulmasi gereken ve bu memleketin gencligini kurtarabilicek gerekli is istihdamini saglayabilicegine inandigim potansiyel dil.
hangi alanda eğitim gördüğünüze bağlı olan bi durum. okullardaki eğitim için tavsiye etmemekteyim.
(bkz: ben yandım bari sen yanma)