bugün

Allah katında hiçbir günah yazılmayacak müslümandır.

Gelin bana bunun günah olduğunu ispatlayın. Yok böyle bi şey...

Ezan kul icadıdır.

bunu putlaştırmak günahtır. Öyle de olmuştur.

Bir ateist olarak söylüyorum hiçbir müslüman dostum korkmasın ezan gereksiz bir ritüeldir. Kime sorarsanız sorun sevmemem günah değildir. Boşuna uyandırılmayalım hep beraber. Kurun çalar saatleri. Kılın. Zaten geneli namaz kılmıyor. Kılmayanlar uyanmasın bari. Biz ateistler de boşuna uyanmayalım.
Ezanı sevmeyen bir müslüman yoktur.

Ezan, peygamber efendimiz tarafından onaylanmış, ve onun isteği ve arzusu yönünde yapılan bir çağrıdır. Buna kul icadı diyerek nifak tohumları ekmek sureti ile, müslümanları ezana karşı soğutma amacı güdenlerin bu memleketin dar-ül islam olduğunun en büyük göstergesi olan ezanı bu tip söylemlerle bitiremeyeceklerini tekrar belirtmek isterim.

Bu ülkede bir tane müslüman olduğu sürece, ezan dinmeyecektir.
sevenlerin %95i zaten anlamıyor ilğinç olan anlamadığı şeyi nasıl seviyorlar.
%95 in anlamadığını birilerinin nasıl iddia ettiğini de ben anlamıyorum.

Hangi çağda yaşıyoruz bilmiyorum ki. En kötü googledan "ezanın türkçesi" yazar anlamına bakarsın.

Sanki manifesto kadar uzun ve karmaşık ya anlayamasın.
Bir de şöyle bir durum vardır ki, ezan, sadece bir çağrı değil, aynı zamanda, Allah'ın yüceliğini, kelime-i şehadet'i, ve kelime-i tevhid'i günde beş kere zikreden bir eylemdir. Buna bir müslümanın karşı çıkması düşünülemez. Uykusunun kaçtığını bahane edenlerin aslen neye karşı olduklarını zaten bilmekteyiz.
Gecen gun muslumamln tonton iki yasli teyze soylemi.. Rahatsiz oluyorlarmis.. Yaslilik huzur mevsimidir derim namazin edasindaki tadi bilene...