bugün

şunu akla getirir:

bu ülkede açık kadın görmek istemeyen dindarlar da var. tüm kadınlar dışarı çıkarken örtünsünler mi?
politika ve dini birbirinden ayırt edememiş insan söylemi.
kadınların örtülmesine benzetilen iddia. kadınlar, mini eteği ile zorla evinize girmez iken, ya da zorla kendine baktırmaz iken olay ezanda farklıdır, ezan evinizin içine, sizin uyuyup uyumadığınızı, film seyredip, seyretmediğinizi umursamadan girer. dolayısıyla herkesin duymak zorunda kaldığı ezan demokratik değildir.
amerikalıların bir lafı var bildin mi;
'religion is like a penis, it is okay to have one and it's fine to be proud of it, but please don't try to shove it down my child's throat.'
diğer dine de mensup olsalar , bilinçli olan hiç kimse camideki ezandan, kilisedeki çandan rahatsız olmaz. hristiyanın ezandan, müslümanın kilise çanından şikayeti yokken bunu malzeme olarak kullanmamak lazım.

paketin içerisinde ki gerçekten yanlış olan maddelere veya eksiklerine kafa yormalı. ne zaman fikri hür, vicdanı hür ,ötekine saygılı insanlar olursak ozaman ülke için iyi olanı istediğimize inanırız. düşmanımın düşmanı dostumdur meselesi bu konuda geçerli değil çünkü muhalefetim diyen adamların çoğu bi boka yaramaz. eleştirdikleri adamlar kadar haysiyetleri yok. özgürlük istiyorum, demokrasi istiyorum diye bitarafını yırtarken ülkenin çoğunun sahip olduğu kutsala hakaret akıl işi değildir.
müslümanın ezanına saldırı hıristiyanın da dinine saldırıdır. ateiste hakaret dindara da saygısızlıktır. çünkü bunlar insanın en temel hakkıdır.
düşünce özgürlüğü yemek gibi, hava gibi, su gibi, aşk gibi, sex gibi insanın en temel duygu ve içgüdüsüdür.
bi bitmediniz .
son derece doğrudur. türkiye çok farklı inançlara sahip insanların birarada yaşadığı laik bir ülkedir.

özgürlükler bağlamında değerlendirdiğimizde, ezan demokratik değildir. müslüman olmayanlar her sabahın köründe, gecenin bir yarısında ezan sesi duymak zorunda değiller.

orta çağda yaşamadığımızı da düşünürsek, insanlar namaz vakitlerini saatlerden bakarak anlayabilir ve ibadetlerini yapabilirler.
burda demokrasinin krali var dediginiz butun ulkelerde de zorla kiliselerde can sesi dinletiliyor. hadi ateistler bunu da aciklayin.
bu ulkede cogunluk hristiyan olsaydi canlar calinirdi belli vakitlerde. bizde hani musluman ya cogunluk, o yuzden belli vakitlerde ezan okunur. demokratiklesme demek azinligin istemediklerini vermeyelim madem degil herkesin istediklerini verelimdir.
soylenecek soz cok ilkokul duzeyinde aciklama yapiyoruz artik kimlere ne anlatmaya calisiyoruz ama hangi bi lafiniza aciklama getireyim bilmiyorum ki. ne alip veremediginiz var su muslumanlikla.
demokratiklesme paketi tatmin etmedi, kamuda basortusu serbestligi disinda elle tutulur hic bir seyi yok ama yeter artik su islam dusmanliginiz baydi.
bir realite. zorla dinsel propaganda yapıyor, insanları araplaştırmaya çalışıyorlar.
Langggg

Az önce beşiktaşta çan çalıyordu
Buna neden itiraz etmiyonuz amk

Denilesi başlık.