bugün

Evlenme eylemi çoğunlukla bütün akraba, sülalenin bir araya gelerek, yani onların da bu olaya şahit olmaları doğrultusunda vuku bulan bir eylemdir. Evlenmenin amacı üremenin meşrulaştırılmasıdır. Yani evlenirken dediğin şu aslında. "Bütün herkes bilsin biz artık sevişeceğiz ve yeni bireyler üretme hakkına artık sahibiz." Evlenmenin bunlar konu dışı bırakılırsa aslında hiçbir önemi yoktur. Saçma sapan bir kağıda "biz sevişeceğiz, çocuk da yapabiliriz"in sanki teminatıymışçasına imza atmaktan başka bir şey değildir.
Evlenince öyle her şey pembeleşmez güzel kardeşlerim. Ben evlenmedi evet evlilik nedir bilmiyorum ama bu gözlem yeteneği olan herkesin rahatlıkla kavrayabileceği su götürmez bir realitedir. Bu nedenle bu eyleme öyle gidip çok büyük anlamlar yüklememek gerekir.
Lafım size yatıp kalkıp tek taş ve romantik bir düğün hayali kuran kızlar. Hayal kırıklığına uğrayacaksınız.
Enayi felsefesi de hiç çekilmiyor arkadaş ya. Neymiş efendim evlilik yasal sevişmeymiş miş te muş muş. Evlilik aile olmaktır sen bunu yasal sevişme olarak görüyorsan bu senin avanaklığın ve cehaletindir. Ayrıca seksin yasalı illegali mi olur arkadaşım keko musunuz siz?
Yanlış bir teoridir. Evlilikte atılan imzalar yeni oluşmuş bir aileyi açıklar. Her evli çift yatıp kalkıp ne sevişiyor ne de yiyişiyor. Neyin kafası?
Evlilik aile olmak demek değildir. Aile olmak kağıt üstüne atılan bir imza ile olsaydı bu ülkede aile kurumu bu kadar laçkalaşmış olmazdı. Aile olmak demek sorumluluk almak demektir. imzayı atıp sorumluluk almadan aile mi olunuyor? imzayı atmadan sorumluluklarını gayet doğru bir şekilde sırtlayan da orospu, gavat vs değil mi? Sizin kafanız bu kadar.