bugün

Öyle bi kadının böyle bi tavsiye vermesi.. Gerçekten çok boş. Adam garsona iyi davranıyorsa evlenelim mi yani?
Bakılması gereken bir kriter olarak sayılacaksa, durumu genel olarak değerlendirmenin şart olduğu durumdur. Direk kendimin içinde olduğu bir olayı anlatayım. Kahve Dünyası mı kahve diyarı mı bu ikisinden birinde o zaman ki sevgilimle oturduk. Muhabet muhabetti açtı. Hesap rahat rahat 100 lira üzeri ama garson hazretleri hala köşeden masayı kesip sürekli geliyor. Yahu kardeşim hesap belli bir seviyeyi geçmiş oturuyoruz da yani kalkma belirtisi de yok. Hala niye gelip gidip masayı kesiyorsun? Neyse bu bir kere daha geldi. Dedim, "Arkadaş senin gelmeni kesecek ücret nedir onu söyle ben peşin ödeyeyim ki rahat edelim." Bozuldu tabi ık mık... Ne yani karşımdaki kişiye şirin gözükmek için rol mü yapsaydım? Rahatsız edildiğime inanıyorsam tabi buna uygun bir tepki göstereceğim.
Her kim olursa olsun, alınan hizmet karşılığında teşekkür etmek, nezaket ve uygar insan olma duruşudur.
ister tamirci, ister ahçı, ister avukat olsun.

Parasal olarak, hizmetin karşılığını vermek, nezaket kurallarını hiçe saymanızı gerektirmez.
Gerektirmemeli.

Evet, zarif, adap usûl bilen adamlarla evlenin tabii, sonuna kadar katılıyorum!
Tam evlenirken garson mu getirecek gelin?

Evet demeden önce, sen şu garsona bi davran bakalım berkecan...