bugün

Mesela bizim ev
görsel
Temizlik konusuna özellikle dikkat edin. Zira boka sarıyor sonra.
Bilmediğiniz veya duymadığınız birşey olduğundan değil ama bir artı da benden gelsin, bunları dikkate alın: en en yakın arkadaşınız olsa da uzlaşmacı ve temiz biri değilse eve çıkmayın, hele aşağılık kompleksi bulunan biriyle hiç çıkmayın (bu yazdığımı en az 3 kere tekrar okuyun). Çocukluk arkadaşınız diye eve çıktığınız kişinin zeka ve görgü seviyesi sonradan çok büyük sorunlar yaşamanıza sebep olabilir.
Kiremitlere dikkat edin.
Tembellik potansiyeli olan arkadaşı en baştan şutlayın. Yoksa eve çıkınca ne olacağını görürsünüz.
sapık ev sahipleri için her zaman hazırlıklı olun. sonra vay efendim ben duymadım, bilmiyordum demeyin.
Seneye 2 arkadasiyla eve cikmayi planlayan ben ve benim gibilere verilecek tavsiyelerdir.
Gereksiz umut ve hayallere kapılmayınız.
Çamaşır makinesi önemli.
eve çıkacağınız arkadaşı iyi seçin.
yatak rahatlığına, cevreden rahatsız edecek boyutta seslerin gelip gelmedigine, uzun sure kalacagin icin yataklarin rahatligina, kiyafetler icin ozellikle dolaplarin kullanabilirligine, duraklara ve merkeze kolay ulasimina, yakinlarda bakkal olmasina, kışın soğuk havalara karsi dayanıklı olup olmadigina dikkat edilebilir.
kira mı? elektrik mi? su mu? mutfak mı? Varsa sigara mı? Harçlık mı?

maddiyat önemli değil ölsün fakirler diyorsan çık güzel kardeşim.
öncelikle çıkmayın.

illa çıkacaksanız yaptığınız ya da yapacağınız aylık tahmini masraf miktarını kafadan 2 ile çarpın.
benden yeni başlayanlara abi tavsiyesi.
bakın eve çıkarız karı kız atarız diye hepiniz düşüneceksiniz eminim buna. hatta bazılarınız kızlı erkekli derler ya bi kızla kalmayı düşüneceksiniz ama sizin veya ev arkadaşlarınızın ağzı laf yapmıyorsa bunu unutun.
bulaşık, çamaşır, temizlik, faturalar, alış veriş, kira hepsini siz düşüneceksiniz ananız babanız yanınızda olmayacak en önemlisi yemekleri kendiniz yapacaksınız. ve zamanınız kalırsa büyük ihtimal ders çalışmak yerine oturup sohbet edeceksiniz.
paranız sürekli bitecek evi arayıp bana para lazım diyeceksiniz.

aslında yukarıda anlattıklarımı umursamayıp heyecanlanacaksınız çoğunuz gülümseyeceksiniz ve o eve çıkacaksınız sonra saydıklarım her ay tekrarlayacak zihniniz yorulacak bunalacaksınız ama iş işten geçecek yurda mı çıksam diyeceksiniz ama aklınıza ya burdaki gibi rahat olmazsam diye bir soru gelecek ve bundan vazgeçeceksiniz. deneyin ve görün sizin hayatınız. gönlünüzce olsun...
Varsa apartlara yönelin, ısınması kiraya dahil olanlarından. En rahatı bu. Okulun yanında bi de evle cebelleşmeyin.
bize gelsenize cay iceriz.
basur olan arkadaşınız varsa onla çıkmayın.
tek başınıza çıkmaya bakın.
yarak kürek iş yapmayın kyk'da kalın

hem kyk'ya vereceğin paranın 2-3 katı masrafın olacak her ay , hem de kışın biz boxer ile otururken senin götün titreyecek battaniyeye sarılacaksın o da kesmeyecek , biz krallar gibi sabahın köründe açar açmaz sıcak su bulacağız ama sana sıcak su bulmak sorun olacak , bunun elektriği suyu doğalgazı kirası ev sahibi ile papaz olması komşuların şikayet etmesi ev arkadaşınla uyum sorunu yaşaman gibi trilyon tane problemi var , at götünü kyk'ya rahat et benden demesi.

evin sana katacağı tek ekstrası eve kız atmak birader , onun için de değer mi bu kadar cebelleşmeye bi düşün.
Ev sahibine peki abi kelimesini çok fazla kullanacaksınız.
ısınma masrafını göze alın.
Ev sahiplerinde güzel izlenim bırakın. sonra bekâra öğrenciye ev verirken 2 kere düşünüp, bazen de fiyat yükseltiyorlar. belanızı sikerim bak. yarın siz de benim durumuma gelip ev bulamayınca aynını diyeceksiniz.
namaz kılın. namaz kılabileceğiniz bir evde kalın.
ocaktaki o dugmelerin 2sinin arasinda yagdan ip seklinde bir.goruntunun olusmasina izin vermeyin.
eve tek çıkın, istersen kankin olsun tek çıkılmalıdır.