bugün

her ayın sonuna doğru yaşanan strestir. derinden hissedilir. yapılması gereken, sürekli alışveriş yapılan bakkala gidilerek veya tanıdık bir dolmuş şoföründen rica edilerek tümletmektir. geçen ay biriken bozuk paraları tümleterek 1 paket sigara ve 30 liralık benzin aldım. az değil olm.
Can sıkıcıdır. En son Yakındaki bakkala götürüp vereyim dersiniz. Oturur sayarsınız. şıkır şıkır elinizde gidersiniz. O her seferinde "5 kuruş yok sonra vereyim, 10 kuruş yok yarın vereyim" diyen bakkal* o paraları istemez. Lan alsana işte bir sürü bozukluk. işine gelmiyor ibnenin.* Elinizde şıkır şıkır geri eve dönersiniz. Sonra gene aynısını yaptı ibne. 5 kuruş yok sonra vereyim dedi. Aldım geri parayı, "5 kuruşun olunca öderim o zaman" dedim çıktım.
biriken küçük miktarlardaki bozuk paraların gideceği adres genelde fırıncılardır. Eee adamların bozuk paraya ihtiyacı çok nasılsa .
strese gerek olmayan durumdur.

size ipucu. 5, 10 ve 25 kuruşları fırınlar havada kapıyor. sağda solda uğraşmayın hiç. direkt fırına.
bir kavanoz içinde biriktirilip sonra gıcık olduğunuz mahalle bakkalından alış verişte kullanılması en faydalı çözümüdür.
parayla saadet olmaz önermesini doğrulayan olgu.