bugün

kemalistler, ulusalcılar, sosyolistler, komünistler, kısacası arkadaşlar...

bakın, ethem sarısülük'ün ölümü gerçekten çok üzücü, bir insanın ölmesini kim ister hele hele polis silahından çıkan bir kurşunla...

ama bakın o silah ateşlenecekken ethem'in attığı taş polisin bileğine çarpıyor ve silah ethem'in attığı taşın etkisiyle ethem'e doğru dönüyor.

şimdi ethem sarısülük'ün attığı bir taş kendisinin ölümüne sebebiyet vermişken hunharca polisi linç etmek tek taraflı ve karaktersiz bir bakış açısı değil midir?

hem ethem sarısülük'e ve çevresindeki insanlara, polisi öldürebilecek şiddette taş atma özgürlüğünü kim nasıl ve ne şekilde verebilir ki? bunu kim nasıl yasal sayabilir ki?

2. atılan taşa bakarsanız polisin kaskı olmasaydı muhtemelen o polis bugün ölmüş olacaktı.

her neyse gerçi siz elinde abdullah öcalan posteri taşıyan birisi de ölmüş olsa yine savunurdunuz sanırım, ne de olsa bir çoğunuz günlerce aynı parkta koyun koyuna yatmış insanlarsınız...
polisi haklı çıkarmak isteyenlerin cümlesi. Havaya ateş etmek için silahına sarılan polisin bileği taştan nasıl böyle etkileniyor. O bileğin sıkı durması gerekmez mi. Günlerdir bula bula bu bahaneyi mi bulmuşlar. inanmayın hükumete.

Yazının devamını şimdi okudum. Öcalan posteri taşıyana ateş edecek polis nerede. Tabi bu öcalan posteri taşıyanın ölmesi gerektiğini savunduğumuz anlamına gelmesin.

Çok laf oyununuz var ibneler.
Ethem sarsumuk polise taş atan bir teröristtir benim için. O polise 36 tane taş isabet etmiş tüm vucuduna bu beni daha fazla üzüyor
taş polisten sekip mi ethem i öldürttü diye sordum kendi kendime. az saçmalamışsın, olmamış, beğenmedim.

ayrıca gezi parkında pkk bayraklarıyla dolaşanlar diyorsun ya, onları o hakkı veren de yaladığın hükümet değil mi?
vardır sözlükte hukuk okuyan arkadaşlar, yazsınlar mümkünse. hangi hukuk anlayışında nefsi müdafa olarak kaskın, koruman varken taş atıyolar diye silah çekilir ve suç sayılmaz sorarım. hayır bide hala yok ethem'i taş öldürdü, bok oldu püsür oldu... "lan bi s.ktirin gidin insan olun öyle gelin!" diyesi geliyor insanın.
silahsız birine ateş eden polis ethem'i öldürmüştür.
insan olan kimse bunu kabullenemez.
ethem siz de olabilirdiniz, kardeşiniz de olabilirdi, babanız abiniz de olabilirdi
o zaman çıkıp taş öldürdü yeaa yaparsınız.