bugün

Ahmet Kaya'nın en çok dinlenildiği, Türk Arabesk ve Halk müziğinin dibine vurulduğu dönemin adıdır.
Allah o eski sevgiliyi kahretsin. O kalksin orda burda yeni yeni sevgililerle boy gostersin, sizin onun için aldığınız tabak ve kadehlerle romantik yemekler yesin sen kalk özle. Oldu canım.
Çok özlüyorum sözlük ya. Gerçekten özlüyorum. Kizmak ozlemeye engel değilmiş. Tiksinmek de. Çok mantıksız ama kalp ile beyini ayırmıştık değil mi? Ölse rahatlarım ama özlüyorum. Öyle de dengesizim.
bazen onunla gevezelik etmektir asıl özlenen.
eziklikten kaynaklanan özlemdir. Eski sevgili... Şimdi o kucak kucak gezerken sen halen ondan kalan boşluğu dolduramadın mı?
her yalniz kaldiginda ya da gozlerini her kapattiginda dusundugun yegane seydir.
eski sevgilisi olmayan adamın özenmesidir. yok bu değil diyorsanız buraya buyrun:

(bkz: eski sevgiliyi özlemek)
tuvaletteyken deterjan kutusu yazılarını okumak yerine düzenli olarak sevgiliciklere duyulan özlemdir, fazlası değil.
arada özlenir eski sevgili. belki kötü bir şekilde ayrılmışsınızdır ama güzel günler tatlı bir gülümsemeyle anılır her zaman. bazende kötü anlarını bile düşünüp gülümsersiniz. işte bu özlediğiniz anlamına gelir. düşman kesilmeyin canım arada konuşun. yoksa özlersiniz böyle arada. yapmayın efendim.
Yeni sevgiliyle yaşanan olumsuz durumda akla gelen ilk isimdir. O olsaydı böyle yapmazdı diye düşünülür.
özlenen eski sevgili özlemi... insanı düşündüren özlemdir 'acaba hala seviyor muyum?' diye. boşuna düşünülmemesi gereken konudur. hala sevmiyorsunuz sadece aklınıza gelmiştir işte.
Uzun süreli birlikteliklerin sonunda daha çok hissedilendir.
bende olmayan ozlemdir.
Bu başlığa bir sigara yakılır.
eski sevgilinin yeni sevgilisini düşünmekle çebelleşir
yalnız kalındığında duyulur.
eski sevgili degilde eski sevgilinin evini ozlemek var bide. buz gibi fayanslar. acilmayan kapilar. minik sevimli mutfak. ne biliyim evin aynisindan yapip yasanabilinir.
boşluk doldurmacadır.
adi üstünde eskimiş neyini özlüyorsun diye sorduran başlıktır.
"gözünüzün önünde bildik bir sahnenin canlandığı andır." demis otur diyor kendileri nickli yazar kardesimiz. ne de guzel soylemis.

unuttum dersin pat diye bir yerlerde cikar karsina.

bazen kacan otobusun pesinde kosarken kayip dustukten sonra akla gelir. kirik parmagin acisi degilde, o ozlem acitir insanin icini. hele bir de mecburi bir ayrilik yasanmissa aci ikiye katlanir. ambulansta hafif nemli gozlerle mal mal saga sola bakilir, sarhos sanilirsin. sarhos eder adami. beraber kacan otobusun pesinden kosarken kayip dusmeniz akliniza gelir. gelir de gitmez. "ne de cabuk unutmusum. o da unutmus mudur acaba beni?" diye ic gecirilir. alkol alinir, karaciger bayram eder.

http://www.youtube.com/watch?v=S1l_IDiXG2c
gecenin üçünde aniden bir anda gelir. eğer ona dinlediğiniz şarkılarla destek verirseniz dersinize/işinize bir kaç saatlik uykuyla gideceksiniz demektir.
asıl konu eski sevgili değil,eski sevgiliyle birlikteyken yaşadığınız mutlu anıların özlemidir.

eğer sevgiliniz şehrin en güzel kızlarından biri değilse,daima daha güzeli daha anlayışlısı bulunur.
eski'ye özlem mi eski sevgili'ye mi iyi ayırt etmek lazım aksi taktirde bir ayrılık konuşması hazırlamanız şart.
bilhassa rüyada görülmesiyle gün boyu artarak devam eden özlemdir, hayat ne garip vapurlar falan.
açıkçası daha fazlası olamıyor işte. şimdi telefon açsam acaba açarmı? özlüyorsunuz... evet özletiyorsunuz... evet güzel şeyler yaşattınız özleniyorsunuz... aman efendim. aman kaçırmayın ipin ucunu . özlemle yetinin bir kaç birşey yazın kalsın öyle. acılarınızın çocukları olmasın sonra büyürler ve hesap sorarlar yaşlandığınızda sizin yüzünüze bile bakmazlar...