bugün

birkaç standart türk erkeğinin bi araya gelince üç ana başlıkta toplanan muhabbeti vardır; araba, telefon, kız. ömür boyu vurdursa alamayacağı italyan arabalarının muhabbetini yapar, içecek sigarası, evinde yakacak gazı yoktur, son model telefon piyasaya düşer düşmez kıyar parasına, cüzdanla sigaranın arasına konumlandırır. bir de olmazsa olmaz karı kız mevzuları var tabii.. barda, kafede, kantinde, oturur kasap gibi keser hatunları, salyasını silmeden muhabbet koyverir dilki..

e kurban olduğum rabbim de bir yaratmamış bu dişi mahlukatı, ona göre de sınıflandırmaya bek meraklı bu abazan taifesi de bi kulp takıveriyor. nedir?

** evlenilecek kız: beğeniler görecelidir değil mi? değil. evlenilecek kız, beyaz tenli, siyah uzun saçlı, hafif çekik gözlü, güzel yüzlü olacak. utangaç falan, herifin tam anasına götürüp, sana gelinini getirdim yumurtalı küfte yoguran ellerini öptügüm aney** diyeceği bi hatun tipi. fazla konuşmaz, şirindir. kameralarımızı abazan masasına çeviriyoruz:

- hafız çok tatlı be..
- he lan, olum hiç sapını da görmedim ben bunun, efendi efendi, gidiyor geliyor, of ulan of..
- ibnelik yapma lan yok mu senin sevgilin? o değil de ben gidip konuşamam olum, yollayak bizim kızlardan birini de olurunu olmazını şey yapak.. kıyamam lan..

gayet sıradan bir diyalog, ama bu kıza uygulanan pozitif ayrımcılık ilerleyen dakikalarda ensenizi yalayacak.

** takılınacak kız: bunda herhangi bir sınır yok. esmermiş, sarışınmış, zenciymiş.. güzel olsun yeter. çünkü kızla öylesine takılacak boş kalmayım hesabı, bir süre sonra hatun esmerse, sarışınlar ilgisini çekecek, sarışınsa zenciler, zenciyse erkekler. zincirleme..

- şu kimmiş lan yeni görüyorum?
- he la güzel karı. pınar'ın arkadaşı lan bu, bikaç kere içtiydik, çıkarız haftasonu lan tanışırsınız..
- yirim..

bu işte, gerek yok uzatmaya.

** s.kilecek kız: ortamların kaşarı. halinden tavrından belli eder zaten, hem de okulda orada burada namı yayılmıştır. giyiminden kuşamından da bellidir misal, hani her mini etek giyen kız kaşardır gibi bir fikrim elbette yok ama onu nasıl taşıdığın önemli. bu abazan tayfası beş altı sap oturuyorsa dönüp de bakmaz bile, ama yanında bi hatun görmeyegörsün(görsün mü görmesin mi). sevgilisi olduğunu bile bile yazar, bağırır ulan resmen, sığdır bana diye..

- offf. ne s.kerim lan?
- olum eritti karı beni. vermez ki.. araban olucak olum böylelerine.. off, sabaha kadar gürrrzzz..(ezik beynine sıçıyım)

daha çok otzbir çekeceksin çocuğum. karı karıyı, para parayı çeker derler ya, sen anca otuzbiri çekersin..

** verse s.kerim: bu hatunun genelde öyle aman aman bi güzelliği yoktur, fakat seksapel mi denir, hah o olay işte. türk erkeğinin ilgisini çeken bir iki hattı belirgindir. nedir, ya iri göğüsleri vardır, ya kalçaları derli toplu falandır, ya da ağzı büyüktür bizim hayvanlar "ne sakso çeker lan" muhabbeti çevirirler ne alakaysa..

(kız önlerinden geçiyor, ortamda derin bi sessizlik, kilitlenmiş bakışlar)
- şşş..
- ha?
- s.ker misin?
- verse s.kerim.. sen?
- s.kerim. verse s.kerim yani..

verse s.kerim ha? oğlum ben versem sen beni bile s.kersin ki?

hepimiz benzeri diyaloglara ya kulak misafiri olmuşuzdur, ya diyalogda tarafızdır. ben misafirim. tanrı misafiri. yanacaksınız olum..

- münkeeer, nekiiir, hesabı alabilir miyim?
insan beyni böyledir..kızı sınıflandıran adam ve diğerleri diye bi laf edilince de , sınıflandırma yapılır..yok kız erkek eşittir , efendim kızlara delik gibi bakmayalım , sevelim sayalım vs vs..lafta çok şık duruyo değil mi..tepede duruyolar şık şık ancak okur ah lan keşke böyle olsa deriz..ama hepimiz biliyoruz ki , yolda açık bi hatun görülünce hey yavrum denir , denecektir..kızlar da aa hoppaya bak şırfıntı diyeceklerdir..erkekler de , evlnenmeden önce ne kadar delik o kadar tecrübe hehehe diye eğlenicekler , evlenince de , kendi yedikleri bokları biri yiyo diye eleştirecekler..tey tey samimiyetin gözünü seveyim..
dumanın bi şarkısını ithaf ederim an itibarıyla; erkeklerin kızları sınıflandırmaması , kızların erkekleri sınıflandırılmaması:rüyanda görsen inanma budur.
kızların erkekleri paralı ya da parasız olarak ayırmalarıyla eşdeğerdir.
etrafta insanım diye dolaşan, senle benle aynı havayı tenefüs edip de zaten az bulunan oksijenimizi tüketen akla ziyan tiplerin yediği halttır. en güvendiğin erkekten, sevgilinden veya başkalarından bile şüphelenmene neden olur böyleleri.
kızlar ikiye ayrılır, tam ortalarından.
(bkz: beşinci nesil yazarların sığ espri anlayışları)
(bkz: abazaların kızları sınıflandırması olsa gerek)
evleneceği hatunla beraber eğlenemeyeceğini düşünen abazan ideasıdır.
kızların kendilerini sınıflandırtmasından kaynaklanan eylemler bütünüdür.
entry içinde sınıflandırırsak dash, pacoz diyerek yapılan klasifikasyonlandırma işlemidir. *
Seks bakımından üçe ayrılır.
1)kız taş gibiyse "var ya bu ne sikilir la"
2)hatun normal standartlardaysa "verse sikerim"
3)bayan çirkinse "100 tane zikim olsa 1'ini vermem" veya "şeyiminde bi şerefi var amk"
(bkz: bu kulaklar duydu bunları)
+sexapalitede sarışın abi.
-güzellik diyorsan esmer ve kumral bence.
*abi nedir sizin derdiniz bence nefes alsın yeter.
(bkz: yalnızlık başa bela)
sınıflandırma yanlıştır, tapınacak kullar ve tapılacak tanrıçalar olarak ikiye ayrılmamalıdırlar.