bugün

yine bir kezbanın kalbini kırmışlar diye yorumladım.
Siz düşünülmeyi hak etmiyorsanız bizim suçumuz ne?
Ktç hariç deyin lan çok düşünürüm ben.
Kadınları düşünüyor da ne değişiyor. Farklı yaradılışta olmalarından olabılır.
Doğru olmayan genelleme. Biz bu saçları 26 yaşında moda olsun diye ağartmadık.
düşüncesiz değiller genel olarak, istisna kişiler var tabi. bizim düşüncesizlik olarak adlandırdığımız durumların ortaya çıkması kadınların daha ayrıntılı, erkeklerin de daha düz bir mantıkla düşünmelerinden kaynaklanır.
Kesinlikle katıldığım bir önerme.

Evet işte başarılı olabilirler ama sosyal hayatta ve evde kesinlikle başarılı değiller.
Ilk denemede edison ampul isini birakirdi.
Einstein genel gorelilik kuramina aman be derdi.
Graham bell gelecege yonelik baska adim atardi belki.
Hadi beni siktiret peki ya bu adamlar ?
(bkz: ağlama melis)
karşısına hep düşünceli erkek çıkan, hemcinlerinin yaşadıklarından yola çıkan yazar tespitidir. düz mantık kötü birşey.
Genelleme yapmak gerçekten kötü birşey.
Karsisina hep dusuncesiz erkeklerin cikmasi sonucu yanlis bir genelleme yapan yazar tespitidir.
(bkz: her sakallıyı deden sanma)
orospu cocugu olanlarida mevcuttur . oyle bir sinirle yaziyorum ki bu entryi. tum erkekler dusuncesiz kalastir. acik net.
genelleme olarak doğrudur ancak herkes unutabilir. önemli olan hatasını telafi edebilecek kişidir.
saçma sapan bir tespittir. genellemek yanlıştır. eğer biri kadınlar düşüncesizdir dese yine aynı tepkiyi veririm. çünkü her insan aynı değildir.
ince ve zarif düşünce kadına hastır bilimsel olarakta kanıtlanmıştır erkeklerin adil ve merhametli olması yeterlidir .
agzin bal yisin tadinda hakli tespittir.
(bkz: feminist etkiyi düşünen yazar)

ama format gereği tanım isteyen ulu sözlük için yapalım bir tanım. boş bkz bir uktedir.

neyse ana temaya gelir isek erkeklerin düşünmemesidir.
senin adet gününü bile düşünürüz ama sana göre çok önemli bize göre çok saçma birşeyi düşünmedik diye düşüncesiz oluruz. neye göre düşüncesisiz?
kadın hassasiyetine göre davranamazlar. mesela özel günleri çoğu erkek unutur, sürpriz yapmak akıllarına bile gelmez. klasik erkek özelliğidir.