bugün

büyük bir sorunsaldır. Bu çocuk yolda yürürken bile hemen kendini belli eder. Anne ve babasının yanında isteksizce yürür elleri ceplerinde kendine ne kadar coolum havası vermeye çalışsada ailesiyle tatile çıkmıştır. Ve onlarla yürüyüşe çıkmak, alışverişe gitmek,denize gitmek vs. heryerde onları takip etmek zorundadır. Hele anne düşkünse çocuğa -gel oğlum peynir ekmek domates yaptım denizden çık artık karnın acıkmıştır diye bağırırsa eğer koca sahilde; ergen çocuk rezil olmuş sinir küpü olmuş bi vaziyette denizden çıkarken içinden ulan bende bi gün manitamla yada arkadaşlarımla tatile çıkıcam dediğini yüksek sesle söylemesine gerek yoktur çok bellidir.
devamlı şikayet, denize girmeme (yeni yeni tüylenme vs... durumları), şort bile giyinmez hatta bazıları, burnu havada laf sokma durumunda hep...
anne istemiyorum dedim.!
hayır televizyon izlerim ben gidin.
denize girmiyorum istemiyorum.! bilgisayarın başındayım... olarak çoğaltılabilir.
25 metre öteden anlaşılabilirliği olan davranış şekillerini barındırır. konunun özü, olduğu yerden mutlu olmama ve memnuniyetsizlik halet-i ruhiyesinin tüyleri diken diken etmesidir. bir de büyüklerle takılmadan dolayı duyulan tedirginliği de işin içine katınca ruh halinin ne kadar bombok oluverdiğini anlamak zor değildir. ee özellikle böyle gergin bir durum içindeyken kendini ispatlayacağın bir akranın falan orda bitiverirse mevzunun şiddeti artar. anneyle yolun ortasında kavgaya tutuşulur. anne bıkmıştır, çocuk rezil olduğu kanısındadır elalem ne diyecektir falan. ortam alabildiğine çekilmezdir ve uzaktan 25 metre yakın oldu bilmem kaç metreden durumu anlamak olasıdır.
gayet normal bir durum.
(bkz: aile içi ilişkileri pekiştirme)
hayatta en çok korktuğum şeylerden bitanesi budur. bir ergen anne ve babasıyla tatile çıktıysa yandı arkadaş ya. hele annesi ve babasının yanından hiç ayrılamıyorsa durumu daha da fena. genelde bütün yaşıtları, arkadaşlarıyla beraber her gece barlarda gezip, sabahları kızlarla yiyişirken; o ergen, annesinin sırtına güneş kremi döküp sahilde kardeşine kumdan kale yapar. akşamları arkadaşları kız tavlarken o annesiyle odasında televizyon seyretmeye mahkumdur...
gayette normaldir.
ama yaşıtları bunu küçümseyebilir. o yaşlarda arkadaşlarla tatile çıkmak pek bi havalıdır.
+ @paris *
- la berkk babanla cıkıon ne havası la xD
+ bi defol olum ya.