bugün

hayalet gemi'dir.

tabi o zamanlar çocuktum.
bir zamanlar şeker adam vardı bilen bilir aynaya bakmaya korkardım amk... gerçi hala korkuyorum kendimi görmekten amk ..
Çocukken televizyonda 'çığlıkların ötesinde' diye bir film izlemiştim kanal d'de... üzerine hala korku filmi izlediğimi hatırlamıyorum... o filmi bir daha hiçbir yerde bulamadım. Google'da arattım Yok, ingilizce tarattım Yok. Dehşet bir şeydi ama.

Bir yazarın kitap serisi var. Adamın yazdıklarından parçaları birleştirip esrarengiz bir yere giriyorlardı. Sisli, puslu bir yolda bisiklet süren yaşlı bir adama çarpıyorlardı. inip baktıklarında adam ortalarda yoktu. Sonra az ileride aynı adam bisikletle yola devam ederken kafasını çevirip bunlara bakıyordu. Filme dair bir tek bunları hatırlamama rağmen, Ulan yine tüylerim diken diken oldu.
görsel
exorcist. eski versiyonu olan tabi ki de. 1971 yapımıydı sanırım. ilk izlediğimde vcd vardı, filmler cd olarak izlenirdi. gündüz vakti izlediğim bu filmin ilk cd'si bitince ikincisini takmaya giderken bile korktuğumu hatırlarım. küçüktüm o zamanlar ama yine de çok etkilenmiştim.