bugün

erkekler arasında bir hayli sık görülen bir durumdur. her erkek bilir ki en yakın arkadaşının gözündeki değeri daima bir x kızından daha düşüktür.

efendim gelelim olaya, öncelikle bu olayda satan kişi olduğum için kendimi bir başka mutlu addediyorum. ancak ilerde okuyacağınız gibi ırtada bir satış yoktur.

her şey arşivimde bulunan himym * isimli dizinin bir arkadaşım tarafımdan istenmesi ile başladı. kendisi çok yakından tanımadıüım fakat bizim sınıftan bir kızdı. kendisine dvd' ye yazıp diziyi vereceğimi söyledim fakat dvd' ye yazma işi araya sınavların girmesi ve benim olayı pek sallamamam ile bir hayli uzadı. bu sırada en yakın arkadaşım bu dizinin ben de olduğunu öğrendi ve benden aynı dvd koleksiyonunu istedi.

- abi, sende himym varmış.

+ heee, var.

- ya benim kız arkadaşım çok seviyor o diziyi yarın bana versene dvd' lerini.

yazar burada düşünür. dizi toplamda 12 gb olup 4 dvd' ye sığmaktadır. toplamda 8 dvd' ye para veresi yoktur. bunun üstüne aklına önce dvd' leri arkadaşının kız arkadaşına sonra da diziyi ilk isteyen kıza vermek gelir.

bu gazla okula giden yazarımız kankisini bulamaz fakat diziyi isteyen kızla karşılaşır.

- bizim metacan' ı gördün mü?

+ hmm. gördüm. derse gitti o, çıkışta da otobüsü var eve gidiyor. ne yapacaksın ki? aaa o elindeki ne?

- himym dvd' leri. bizim eleman istedi de vereyim dedim.

+ inanmıyorum pis yalancı hani bana verecektin?

- (yazar burda yaptığı hatayı farkeder) aaa değil mi ya? zaten metecan' da kız arkadaşına verecekti dvd' leri, evden dönmeden veremez. sen en iyisi bunları kopyala sonra da metecan' a ver, tamam mı?

bu noktadan sonrası yazarın kontrolü dışındadır. aradan bir hafta kadar geçer.

- lan, g.t nerde benim dvd' ler?

+ neşegül vermedi mi?

- ona neden verdin ki? olm yavşaksın sen lan.

+ düzgün konuş be!

- olm ilkokuldan beri böyle. bir şeyi kız ve erkek aynı anda isterse hep kız önce alır. suçum zaten sana güvenmek.

+ bak şimdi o öyle değil...

* öyle, öyle metecan gitti hemen kıza verdi dvd' leri. hiç seni sormadı bile.

+ lan sen bir sus. metecan vallahi sana versin diye...

- sus be vermişsin işte adam yalan mı söylüyor?

böyle küçük bir tartışmanın akabinde metecan bir gün sonra dvd' leri alır. fakat arkadaş arasında b.ktan bir espri dolaşmaya devam eder.

+ şu var ya şu evinde 20 tane himym dvd' si var. kızları kandırmakta kullanıyor.

- çok yavşak abi.

+ abi derse gelmişsin, kız çok diye mi?

* gidin lan başımdan.
(bkz: sahte arkadaşları anlama ve kurtulma yolları)
- lan bisey diycem ama kizma tamam mi?
+ de bakem.
- kisiyi sattim lan.
+ killandim bak simdi. en iyi arkadasinim ama sen yakinda beni de satarsin.
en iyi arkadaş olduğu sanıldığı için kişide halsizlik, mide bulantısı ve ateş görülür. bu zamana kadar koynumda yılan beslemişim deyimi bi türlü akıldan çıkmaz.