bugün

Ogretmenin sinifta ogrencileri arasinda ayrim yapmasi durumudur.
aslında yok öyle bir şey. dinleyin şimdi. bu sık sık karşımıza çıkan bir konudur. kimi zaman soru olarak bile gelir. hani derler ya annemden babamdan çok seviyorum diye. işin bu kısmı aslında tamamen düzmece. dürüst olmak gerekiyor. insan hiç görmediği birisi için ne annesini, ne babasını değişir ona. belki kendisi derin hipnoz ve yıkanmış bir beyin etkisinde kendinden vazgeçebilir.

ama konu anne, kardeş ve babaya gelince orada duraksar insan. şahsen ben ne annemin, ne babamın tek bir saç telini değişmem, ne muhammede, ne bir başkasına. doğruya doğru. şimdi şu soruyu sorun kendinize, acaba gerçekten dürüstçe, vicdanım rahatsız olmadan mı söylüyorum "anam babam sana feda" derken? yoksa gaza mı geliyorum?
Anam babam sana feda olsun demek anamı babamı yatırırım senin için keserim demek değildir.

Onların emri buyruğu senin emir ve buyruğunun üzerinde değildir demektir. Sana biat ettim, senin davanı davam ettim demektir.

Ayrıca insan görmediği birini de pek ala sevebilir, sevgisini, aşkını fani yüze göze endama bağlayanlardan daha sahicidir belki de.

Artık ne anlıyorsanız.
güncel Önemli Başlıklar