bugün

emre'nin yaptığı ayıptan sonra herkes haklı olarak eleştirmektedir kendisini. bende yaptığı ayıbı kapatmıyor aksine üstüne gidiyor ve takımımda böyle çirkin bir adamı istemiyorum. fakat öyle yorumlar var ki emre sanki fenerbahçe de emre olmuş. emre'yi emre yapan galatasaray ve onu yetiştirenlerin kim olduğu ortadadır. lütfen kimse gerçekleri saklamasın. biraz yürekli olun.
(bkz: bi küfrettim galatasaraylı oldum)

kendi futbolcusuna sahip çıkmayan takımın uydurduğu gerçek.
emre'ye her şeyi öğrettik, galatasaray'da öğrendiği hagi tarzını unutturamadık diye destek verdiğim gerçek.

öte yandan takım arkadaşının gözünü morartan futbolcuya af kampanyası başlatanların, emre'yi afaroz etmeleri de aynı oranda ironik ve komiktir.

(bkz: galatasaraylılık duruşu)
bir kazada bir genci öldüren emre için "katil emre" pankartı açan bir taraftar... kendi takımlarında oynadığında "emre zaten fenerliydi" der. küfür edince de "o galatasaraylı" der. kendi futbolcusunu döven bir taraftardan farklı bir tutum beklenemezdi zaten. tebrik koydum buraya.
"iyi de o zaman almasaydınız amına koyayım" şeklinde cevap verilebilecek fenerlinin bir anda farkına vardığı gerçektir.
aslına rücu etmektir.
florya'nın girişinde yazan yazıyı hatırlatır;

"seni buraya getiren yeteneğin, burada kalmanı sağlayacak olan ise karakterindir".

ırkçı, malum şahıs fenerbahçe'ye transfer olduğunda futbol oynadığı kulüpler arasında galatasaray'ın adının geçmediğini de gördük biz... o şuan yakıştığı yerde, hakettiği yerde ve hakettiği şekilde.

şikeyi sahiplenen, şikeciyi destekleyen taraftarın yanında, o taraftar şimdi ırkçılığı, ırkçıyı sahiplenmekte.

biz ise; galatasaraylı olmanın gururuyla yaşıyoruz.
(bkz: gdo lu ürünler)
ee sizin formanızı giyiyor bak bakalım galatasarayda hiç vukuatı var mı?
(bkz: fatih terim feat gheorghe hagi)
şu başlığın açan ve galatasaray aleyhine saçmalayan trolleri bi kenara bırakırsak ben emre hakkında başka bi şey anlatmak istiyorum.

ulan bu adam daha 17-18 yaşında dünyanın en fazla gelecek vaad eden furbolcuları arasındaydı.yabancı basın bile zamanında yeni maradona gibi laflar ediyordu kendisi hakkında.gün geldi futbolu "sağlıklı yaşam için" oynamadığını falan söyleyip çekip gitti.o dönem galatasaray'dan ayrılan pek çok futbolcunun yaptığı gibi kendisine yanlış takım seçti ve gerek sakatlıklar gerek de oynadığı mevkii de kendisinde daha kaliteli topçular oynadığı için avrupa'da yedek kalıp geleceğin maradonası olamadı.

buraya kadar herşey normal hatta fenerbahçe'ye transfer olması,futbolculuğunun son bir kaç yılında aslında iyi bir futbolcu olduğunu kanıtlamak istemesi de normal karşılanabilir.

transfer olduğu camiaya kendini kabul ettirmek için eline geçen her fırsatta eski takımına laf etmesi,doğuştan fenerbahçeli olduğunu söylemesi vs. bunları bir yere kadar anlarım.hatta artık 18 yaşında olmadığını ve geleceğin maradonası olamayacağını bilmesi, avrupa'da kenidini bir türlü ispatlayamaması sonucu bu kadar agresif bir futbolcu olduğunu düşünüyorum.ee hadi buna göz yumalım.

ama kendisine bildiğin acıyorum şu an dünya üzerinde bir insanın sahip olabileceği en aşağılık sıfat olan olan "ırkçı" sıfatıyla hitap ediliyor kendisine.dünya üzerinde bir kulübün sahip olabileceği en aşağılık sıfat olan "şikeci" lafıyla anılan bir kulüpte oynuyor hem de.

futbolu bıraktıktan sonra hangi kulüple,hangi skandalıyla ya da ne tarz davranışlarıyla anılacağını hakikaten çok merak ediyorum lan.tek dileğim isminin "galatasaray" kelimesiyle anılmaması.
güncel Önemli Başlıklar