bugün

açık ekran isimli youtube kanalının antalya'da emekli vatandaşlarla yaptığı röportajın konusu. emeklilere "maaşınızla geçinebiliyor musunuz" diye soruyorlar. bir sorup bin ah işitiyorlar. emekli olup kendi maaşıyla rahat rahat geçiniyorum diyen bi amcamız çıktı. o da yurtdışı emeklisi. 6 bin lira emekli maaşı varmış. "ülkemiz güllük gülistanlık" diyor. bu şanslı amca dışında geçiniyorum diyenler de hep 55-60 yaşında sonra ek iş yapmak zorunda olanlar. emekli olup aldığı maaşla geçinen insan yok.

1700 lira emekli maaşı alıp 900-1000 lira kira ödeyen, bir çocuk okutan, evli oğlundan destek alan amca ve teyze de var mesela. inşaatlarda amelelik yapıyorum diyen başka bir adam var. "bana 50 lira vermiyorlar, suriyeliyi 30 liraya çalıştırıyorlar" diyor. işte bu sayın suriyelilerden sorumlu devlet bakanımız süleyman soylu'nun yaptığı tespit. ağır işlerde suriyeliler çalışıyor diyor ama suriyeliler yüzünden işsiz kalan türk vatandaşlarını unutuyor.

sözün özü ülkede genç nüfus işsiz. emekli perişan. ülkemiz güllük gülistanlık. yurtdışından emekli, alt dudağı traktör tekerine benzeyen kolormatik amca. sana ve göbeğine de selam olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=SXun7c_TFNw
ninja kaplumbağalar ve küçük akbabalar arasına sıkışan gündemde yer bulamayan röportaj.
yandaş medyadan pek beklenmeyecek bir araştırmacı gazetecilik aksiyonu.
Emekliler bu hükümeti en çok destekleyen kitle...

Hiç konuşmasınlar...